Tgrt Haber

KYK BURS KARTI NE ZAMAN GELİR 2023? Öğrencilerin yeni gündemi burs kartı! KYK Ziraat burs kartı nasıl alınır?

13 Kasım 2023 15:06 - Güncelleme : 13 Kasım 2023 15:07
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: ntv.com.tr

KYK burs kartı ne zaman gelir 2023? sorusu milyonlarca öğrencinin gündeminde. 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı kapsamında burs almayı hak eden öğrenciler belirlendi. Sadece burs değil öğrenim kredisi almaya hak kazananlar da belli oldu. Böylece ayda 2000 lira ile 6000 lira arasında değişen burs tutarları Ziraat burs kartına yatırılacak. Peki, KYK Ziraat burs kartı nasıl alınır?

KYK BURS KARTI NE ZAMAN GELİR 2023? Öğrencilerin yeni gündemi burs kartı! KYK Ziraat burs kartı nasıl alınır?
Kredi, Öğrenci

KYK burs kartı ne zaman gelir 2023? KYK Ziraat burs kartı nasıl alınır? soruları Türkiye’nin dört bir yanında eğitim gören milyonlarca öğrencinin gündeminde. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanan burs sonuçları sonrasında 2023 – 2024 yıllarında eğitim gören öğrenciler Ziraat Bankası burs kartlarının ne zaman geleceğini ve teslim edileceğini araştırmaya başladı. Ayrıca kartların teslim edilmesiyle öğrenciler 2000 – 4000 – 6000 lira olan ödemelerden faydalanabilecek. Detaylar haberimizde…

KYK BURS KARTI NE ZAMAN GELİR 2023?

KYK kredi/burs hesabınız taahhütname onayından sonra açılacaktır. Bununla birlikte taahhütname onayından sonra Harçlık Avans ve Kredi Kartı başvurularınız değerlendirilecek olup sonuca ilişkin tarafınıza bilgi verilecektir.

İlk kez KYK burs ya da kredi almaya hak kazananların kartları başvuruda belirtilen adrese kurye arayıcılığı ile teslim edilecektir. Ziraat Mobil ya da Ziraat Bankası İnternet Şubesi kullanarak kart gönderim süreci takip edilebilir. E-devlet üzerinden temin edilen başvuru datasında göre kart isme özel olarak basılacak, paket sözleşmeyle birlikte yine e-devlet üzerinden girişi yapılan adrese kurye arayıcılığı ile teslim edilecek. Burs - Kredi ödemesi kart olmadan banka şubelerinden kimlik ile birlikte alınabilir.

KYK ZİRAAT BURS KARTI NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası Genç Bankkart İçin Yıllık Kullanım Ücreti Bulunmamaktadır.

KYK Bursu Banka Kartı Başvurusu Yurt Başvurusu Yada Burs Ve Öğrenim Kredisi Başvurusu Sırasında Yapılır. Kartınızda Bulunmasını İstediğiniz Özellikleri Başvuru Esnasında Seçebilirsiniz. Kartınız Başvuru Esnasında Belirtilen Adrese Gönderilir. KYK Öğrenim Kredisi Yada Burs Alacak Öğrencilerin Alması Zorunludur. Bursunuz Yada Öğrenim Krediniz Kartınıza Yatmaktadır.

Gençlere Özel Olarak Tasarlanan Ziraat Bankası Bankkart Genç Hem Banka Kartı Hem de Kredi Kartı Olarak Kullanılabilir. Kartın Ön Yüzü Banka Kartı Arka Yüzü İse Kredi Kartı Olarak Kullanılır. Kredi kartı limiti ve harçlık avans 18 yaşının doldurmuş olanlar için yapılabilir.

2023 – 2024 KYK BURSU KAÇ TL?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı kredi ve burs rakamlarını lisans öğrencileri için 2 bin, yüksek lisans için 4 bin, doktora öğrencileri için 6 bin liraya çıkardıklarını açıkladı.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.