Tgrt Haber

LGS ÖRNEK SORULARI 2023 – 2024 | MEB LGS soru örnekleri 8’inci sınıf…

16 Kasım 2023 12:37 - Güncelleme : 16 Kasım 2023 12:38
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

LGS örnek soruları 2023 – 2024 araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında milyonlarca öğrencinin merakla beklediği örnek soruları yayımladı. Böylece Türkiye genelinde yapılan sınava öğrenciler örnek soruları inceleyerek girebilecek. İşte MEB LGS soru örnekleri 8’inci sınıf…

LGS ÖRNEK SORULARI 2023 – 2024 | MEB LGS soru örnekleri 8’inci sınıf…
Lise, Meb

LGS örnek soruları 2023 – 2024 ve MEB LGS soru örnekleri 8’inci sınıf konuları öğrenciler ile velilerinin gündeminde. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından örnek soruların yayımlanması öğrencileri heyecanlandırdı. Böylece Türkçe, matematik, fen bilimleri, inkılap, Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri ile İngilizceden oluşan LSG soru örnekleri erişime açıldı.

LGS ÖRNEK SORULARI 2023 – 2024

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınava hazırlık yapan öğrencilerin çalışmalarına destek olmak amacıyla hazırlanan örnek soru ve çözümlü videoları yayımlandı. 

2023-2024 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınava yönelik hazırlanan örnek soru kitapçıkları öğrencilerin erişimine açıldı. 

Öğrenciler MEB’in resmi internet sitesinde sorulara erişebiliyor.

MEB LGS SORU ÖRNEKLERİ 8’İNCİ SINIF…

Örnek soru kitapçıklarında Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Örnek sorular 8'inci sınıf Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinin öğretim programlarında belirlenen konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlandı. Sorular; öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme vb. bilimsel süreç becerilerini ölçecek nitelikte hazırlandı. 

Soruların çözümleri Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmî YouTube kanalından izlenebiliyor. 

SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ.

SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ.

SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARIN ÇÖZÜM VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ. 

SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARIN ÇÖZÜM VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.