Tarih : 08.06.2021 - 11:30 Yorum : 0

Bakan Selçuk'tan LGS'de benzer soru iddiasına cevap

LGS'de benzer soru iddialarını yalanlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ortada somut delil yok. Biz hiç kimseden soru almayız, kimsenin de sorusunu yayımlamayız"" dedi.

Bakan Selçuk'tan LGS'de benzer soru iddiasına cevap

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi Pazar günü gerçekleştirildi. Sınav sonrası LGS'de daha önce yayınlanmış sorulara yer verildiği öne sürüldü.

'SADECE 3 SORU BENZER'

İddialara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir açıklamada bulundu. Eğitim danışmanı Sadık Gültekin'e konuşan Ziya Selçuk, "Biz yıl içinde örnek soruları her ay yayınladık. Sadece 3 soru daha önce yayınladığımız sorulara benzer" dedi.

Bunun dışında benzer soru olmadığını söyleyen Selçuk, "Bunu iddia eden her kimse bu iddiaları ıspatlaması gerekiyor" diye konuştu.

Selçuk, ortada iddiaların olduğunu ancak ıspat olmadığını söyleyerek, "Ortada somut delil yok. Biz hiç kimseden soru almayız, kimsenin de sorusunu yayımlamayız" ifadelerini kullandı.

LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı Milli Eğitim Bakanlığı, bugün düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı'ndaki (LGS) soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının erişime açıldığını duyurdu.

CHP'DEN LGS ÖNERGESİ

Öte yandan CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, konuyla ilgili olarak Bakan Selçuk tarafından yanıtlanması için bir soru önergesi verdi.

Lale Karabıyık’ın Bakan Selçuk’a sorduğu sorular şöyle:

- 2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiaları doğru mudur?

- Hangi alanlarda kaç soru bu yayınevinin kitapçığı ile paralellik göstermektedir?

- 2021 LGS soruları daha önce her hangi bir alanda yayımlanmış mıdır?

Bakan Selçuk, yeni eğitim yılının açılacağı tarihi duyurdu Bakan Selçuk, yeni eğitim yılının açılacağı tarihi duyurdu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında yeni eğitim öğretim yılının açılacağı tarihi duyurdu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber