Tarih : 27.09.2021 - 13:02 Yorum : 0

Lise alan ve dal seçim sonuçları 2021: Alan ve dal seçim sonuçları açıklandı mı, ne zaman ve nereden açıklanır?

Yapılan yeni düzenlemelerle birlikte eski sistemde olduğu gibi alan ve dal seçimleri için 10. sınıfı beklemeyecek olan lise öğrencileri, 9. sınıf itibariyle bu seçimleri gerçekleştirebilecek. Lise yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte çok sayıda lise ve meslek lisesi öğrencisi için alan ve dal seçim sonuçlarına dair meraklı bekleyiş başladı. Bu da “Lise alan ve dal seçim sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, nereden açıklanacak?” gibi birçok soruyu gündeme getirdi

Lise alan ve dal seçim sonuçları 2021: Alan ve dal seçim sonuçları açıklandı mı, ne zaman ve nereden açıklanır?

18-23 Eylül tarihleri arasında tamamlanan alan ve dal seçimleri, değişen yönetmelikle birlikte 10. sınıfta değil, 9. sınıfın başında gerçekleştirilmeye başlandı. Bu süreç öğrencilerin ilgisini Lise alan ve dal seçim sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?” “2021-2022 Lise alan seçim sonuçlarına nereden bakılır?” gibi sorulara çevirdi. İşte Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek olan açıklama ile netleşecek olan sonuçlara dair detaylar…

2021- 2022 LİSE ALAN VE DAL SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan tercih sonuçlarının 2 Ekim’de açıklandığı bilinirken, bu yıl 18-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen lise alan ve dal seçim sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük bir merak konusu haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre sonuçlar 26 Eylül 2021 tarihinde e-okul üzerinden açıklandı.

Sonuç sorgulama ekranına e-okul üzerinden erişen öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılında hangi alanlarda eğitim alacaklarını yapmış oldukları tercihler doğrultusunda öğrendi. Meslek liseleri, Anadolu Meslek lisesi gibi kurumlarda eğitim gören öğrenciler, yeni yönetmeliğe göre 9. sınıf başında yapmış oldukları alan ve dal tercihleri neticesinde yerleştikleri alanlarda 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayacaklar.

10. VE 11. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ALAN YERLEŞTİRMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Yönetmeliğin değişmesiyle birlikte yeni eğitim öğretim döneminde 9. Sınıfta gerçekleştirilecek olan alan ve dal yerleştirmelerinin yanı sıra geçtiğimiz yıllarda eğitim hayatlarına başlayan 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin de alan yerleştirme tarihleri merakla beklenen gelişmelerden biriydi. Tercihlerin okul yönetimi tarafından alınması ve yerleştirmelerin gerçekleşmesi için belirtilen tarih de 17 Eylül 2021’di.

DENİZCİLİK ALANI KESİN KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Denizcilik meslek alanlarına ön yerleştirmesi yapılan öğrenciler, yerleştirildikleri okullara almış oldukları “Gemi Adamı Olur Sağlık Raporu”nu teslim etmesi ve okul yönetiminin e-okul sistemine işletilmesi süreci 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber