Tarih : 14.06.2021 - 08:14 Yorum : 0

MEB’den yeni düzenleme: Karneler cumaya, lisede kalma yok

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitim sürecini göz önüne alarak bu yıl lisede sınıf geçme kriterlerine ilişkin düzenlemeler yaptı. İlkokul, ortaokul ve lise karneleri 18 Haziran'da erişime açılacak. Lisede devamsızlıktan sınıf tekrarı ve kalma olmayacak.

MEB’den yeni düzenleme: Karneler cumaya, lisede kalma yok

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitim sürecini göz önüne alarak bu yıl lisede sınıf geçme kriterlerine ilişkin düzenlemeler yaptı. Bu kapsamda, karneler sadece birinci dönem veya her iki döneme ait puanlara göre düzenlenecek. Her iki döneme ait hiç yazılı sınav ya da performans, proje notu olmayanların velileri aranarak, ikinci dönem sınavlarına girmeleri istenecek. Sınava girmeyenler bütün derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

LİSEDE BU YIL SINIFTA KALMA KALDIRILDI

Yıl sonu başarı puanı 50’nin altında olan hazırlık öğrencileri de sorumlu olarak 9. sınıfa geçebilecek. 12. sınıfların diplomaları, uzaktan eğitimin sona ereceği 2 Temmuz tarihi esas alınarak düzenlenecek. Başarısız dersi olanlar 21 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında sorumluluk sınavlarına girecek. Mesleki ve teknik liselerde okuyan 12. sınıf öğrencileri de yapamadıkları veya eksik yaptıkları zorunlu stajlarından muaf olacak.

KARNE SONRASI TELAFİ EĞİTİMİ

Karne sonrası telafi eğitimi Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran’da e-Okul’dan erişeme açılacak. İsteyenlere karne ve başarı belgeleri okul müdürlüklerince 2 Temmuz’da basılı olarak verilebilecek. 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım”, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında yapılacak.

Ziya Selçuk telafi eğitiminin ayrıntılarını açıkladı Ziya Selçuk telafi eğitiminin ayrıntılarını açıkladı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda telafi eğitiminin ayrıntılarını maddeler halinde duyurdu.

MEB açıkladı: Telafi eğitimi nasıl olacak? Telafi eğitimi nasıl olacak? Milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği telafi eğitiminin ayrıntıları belli oldu. Öğrenciler il ayrımı yapılmaksızın kendilerine en yakın okulda telafi eğitimi alabilecekler. İşte o detaylar.

MEB'den karne açıklaması: Basılı karne olacak mı? MEB'den karne açıklaması: Basılı karne olacak mı? Milli Eğitim Bakanlığınca, 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. dönem için karne, teşekkür ve takdir belgeleri elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak, talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek.

Kaynak : Türkiye Gazetesi
Etiketler : MEB telafi eğitim lise
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber