2021-10-14 14:03:38

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan büyük proje! İhtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin tablet dağıtılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Telekom’dan büyük proje! MEB ve Türk Telekom önderliğinde gerçekleştirilen projeye göre ihtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin tablet dağıtılacak! Türk Telekom tarafından Milli Eğitim’e sağlanmış olan 10 bin tablet, bakanlık tarafından belirlenmiş olan okullarla birlikte ihtiyaç sahibi olan öğrencilere teslim edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan büyük proje! İhtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin tablet dağıtılacak!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

10 bin tableti Milli Eğitim için sağlayan Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre maddi imkanları kısıtlı olan öğrenciler için tabletler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılacak. Dağıtılacak tabletler, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler için temin edilecek.

TÜRK TELEKOM - MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAK PROJESİ

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, yeni eğitim-öğretim yılı için maddi imkanları kısıtlı olan öğrencilere destek amaçlı 10 bin tableti Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettiklerini açıkladı. Öğrencilerin teknolojik imkanlardan daha rahat faydalanabilmesi ve ödevlerini daha rahat yapabilmesi için temin edilecek olan tabletler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu okullarla birlikte ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere dağıtılacak.

Dağıtımla ilgili detaylar merak edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm merakları gidererek, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz sene pandemi koşulları neticesinde alınan tedbirlerle gerçekleştirilen online eğitimlerde derslere katılabilmek için tablet ihtiyacı olan çok sayıda öğrenciye tedarikte bulunmuştu. Bu yıl da Türk Telekom ortaklığıyla benzer bir süreç takip edecek olan MEB, tabletlerin hangi şartlarla dağıtılacağına dair detayları aktardı.

10 BİN TABLET KİMLERE VERİLECEK?

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl eğitim hayatına devam etmekte olan öğrenciler için sağlanacak olan 10 bin tablet, herhangi bir başvuru gerekmeksizin gerçekleştirilecek. 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçilen dönemde karantina nedeniyle online eğitime devam etmek zorunda kalan öğrenciler için gerçekleştirilecek olan 10 bin tablet, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullara gönderilerek öğrencilere teslim edilmeye başlandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gerçekleştirecek oldukları bu proje için mutlu olduğunu ifade ederek, Türk Telekom’a eğitime vermiş oldukları bu destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

Etiketler

Azra ceylin baş24 Mayıs 2022 20:57

Bence cok güzel bi tablet ama biraz fiyatını alcalta bilirsiniz