2021-12-07 11:45:47

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yardımcı kaynak paketi! MEB yardımcı kaynak paketinde neler var, kimler yararlanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci ve öğretmenlere sunulmakta olan kaynaklarda çeşitliliği artırmak için hazırlamış olduğu üçüncü destek paketine erişimi açtı. Haberin duyulmasının ardından internet üzerinden en sık aratılan konular arasına giren yardımcı kaynak paketi, “Milli Eğitim Bakanlığı yardımcı kaynak paketinde neler var?”, “MEB yardımcı kaynak paketinden kimler yararlanacak?” sorularına cevap aramaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yardımcı kaynak paketi! MEB yardımcı kaynak paketinde neler var, kimler yararlanacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

MEB, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sağlamış olduğu yardımcı kaynak paketlerinin üçüncüsünü erişime açtı. Şimdiye kadar yayımlanan en geniş kaynak paketi olarak tanımlanan Aralık ayı yardımcı kaynak seti paketinde neler olduğu merak ediliyor. İnternet üzerinden yoğun bir araştırma yapan öğrenciler, paketten kimlerin faydalanacağını da sorguluyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı yardımcı kaynak paketinde neler var? MEB yardımcı kaynak paketinden kimler yararlanacak? İşe detaylar…

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ARALIK AYI YARDIMCI KAYNAK PAKETİNDE NELER VAR?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanmakta olan yardımcı kaynak paketi, Aralık ayında da erişime açıldı. Öğrencilerin merakla beklediği yardımcı kaynak paketinde neler olduğu, hangi kaynaklara yer verildiği de en sık aratılan konular arasına girdi. Milli Eğitim Bakanlığı, resmi web sitesi üzerinden erişime açmış olduğu Aralık ayı yardımcı kaynak paketinde öğrenciler için çalışma soruları, etkileşimli sorular, örnek sorular, tekrar testleri, LGS Aralık ayı örnek soru kitapçığı, TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları gibi çok sayıda alanda kaynak sunuyor.

Aralık ayı yardımcı kaynak paketinde, temel eğitim kademesinde bulunan öğrenciler için 1350 sorudan meydana gelen süreç değerlendirme Etkinlik Kitabı, Öğretmen Kılavuzu, Çalışma Fasikülleri ve Çalışma Soruları da yer alıyor. Öğrencilerin derste işledikleri konuları pekiştirmeleri ve öğrenme süreçlerine de katkıda bulunmak amacıyla sağlanmakta olan yardımcı kaynak paketleri, bugüne kadar çok sayıda öğrencinin bu süreçlerinde etkili sonuçlara ulaşmasını sağladı.

MEB YARDIMCI KAYNAK PAKETİNDEN KİMLER YARARLANACAK?

Bu ay üçüncü sağlanmış olan yardımcı kaynak paketi, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde yer alan öğrenciler için erişime açık olacak. Şimdiye kadar yayımlananlar arasında en geniş yardımcı kaynak paketi olan Aralık ayı paketinde, çok sayıda çalışma sorusu, örnek soru, tekrar testleri gibi kaynaklar yer alıyor. Bu kaynaklar içerisinde bu ay aklanan yeni bölümde 2. Sınıf Türkçe Süreç Değerlendirmeye Yönelik Etkinlik Kitapları da bulunuyor. Öğrenci Etkinlik Kitabı ve Öğretmen Kılavuzu olarak iki kitaptan meydana gelen yardımcı kaynak seti, sınıf öğretmenlerinin sınıf içi ölçme ve değerlendirme uygulamaları yapmaları için hazırlandı. Ayrıca bu set ile öğretmenlerin uygulamalar aracılığıyla süreç değerlendirmelerine katkı sunmak, öğrencilerin gelişimini takip etmek ve yeni eğitim öğretim adımları için olanak sağlamak gibi amaçlar da hedeflendi.

Tüm bunların yanı sıra LGS Aralık ayı örnek soru kitapçığı, YKS’ye yönelik 1500 çalışma sorusu, etkileşimli sorular, ortaöğretim öğrencilerine yönelik videolu soru çözümleri, konu anlatımarı ve özel eğitim öğrencilerine destek gibi çok sayıda kaynağa erişim sağlanabilecek.

MEB ARALIK AYI YARDIMCI KAYNAK SETİ PAKETİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Etiketler