Tgrt Haber
05 Eylül 2022 08:01 - Güncelleme : 05 Eylül 2022 08:22

Anaokul ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerin okula uyum eğitimi başladı! İstanbul'da trafik oluştu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre bugün okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başladı. Bu yıl ilk kez uygulanacak olan programda kapsamında ayrıca öğretmenler öğrenci velilerini okula davet ederek ‘bilgilendirme toplantıları’ düzenleyecek.  İstanbul’da okulların açılması ile birlikte trafik yoğunluğu yüzde 51’e ulaştı.

Editör: Fetih Kökten / Kaynak: TGRT Haber
Anaokul ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerin okula uyum eğitimi başladı! İstanbul'da trafik oluştu
İlkokul

5-9 Eylül tarihlerinde bu yıl ilk defa uygulanacak uyum sürecinde çocuk-aile-öğretmen iş birliğinin arttırılması amacıyla yeni uygulama hayata geçti. Uyum eğitiminin başladığı bugün tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğretmenleri tarafından ailelere yönelik yüz yüze bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Toplantıda öğretmenler okul ortamı, eğitim-öğretim faaliyetleri, etkinlikler ve kazanım hakkında velileri bilgilendirecek. Bunun yanında veliler, çocukların özellikleri ve hazır bulunuş durumlarına göre gözlemlenen farklılarda veli kaygıları giderici, onların okula uyum sürecini destekleyeceği faaliyetler hakkında da bilgi alacak.

İKİ GÜN ÖĞRENCİLER VELİLER İLE GİDECEK

Uyum eğitiminin ikinci gününde ise veliler, çocuklarıyla birlikte gruplar halinde farklı zaman dilimlerinde okula gidecek. Veliler ve çocukları, öğretmenleri tarafından sınıflar, rehberlik servisi, kütüphane, okulun bahçesi, giriş-çıkış gibi okulun iç ve dış mekanlarını beraber gezerek tanıyacak. Veliler ayrıca, okul yönetimi ile tanışma fırsatı elde edecek.

ORTAOKUL VE LİSE 12 EYLÜL’DE

Bu yıl ortaokul ve liseye adım atacak öğrencilerin uyum eğitimi süreci ise 2022-2023 eğitim öğretim döneminin açılacağı 12 Eylül'de uygulanmaya başlayacak. Bu kapsamda, ortaokulların 5'inci ve liselerin 9'uncu sınıflarına başlayacak öğrenciler için rehberlik ve uyum çalışmaları 16 Eylül'e kadar sürecek.

TRAFİK YOĞUNLU BAŞLADI

Öğrencilerin, eğitimin ilk gününde servislerle ve velilerinin özel araçları ile okula yolculukları başlarken, İstanbul’un birçok noktasında yoğun trafik oluştu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik yoğunluk haritasına göre rakam yüzde 51’e ulaştı

Anaokul ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerin okula uyum eğitimi başladı! İstanbul'da trafik oluştu

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...