Tgrt Haber

OKULLAR TATİLİ UZATILDI MI? Öğrencilerin gözü kulağı MEB’de! 20 Kasım okullar açılacak mı?

19 Kasım 2023 09:25 - Güncelleme : 19 Kasım 2023 09:26
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

Okullar tatili uzatıldı mı? Türkiye milyonlarca öğrenci ara tatilin keyfini çıkarıyor. Ebeveynlerle yapılan tatil planları sonrasında öğrenciler okullarda zil sesine ara verilmesiyle bu günlerin tadını çıkarmaya başladı. 20 Kasım’da ise ilkokul, orta okul ve lisede tatil sona eriyor ve öğrenciler yeniden derslerine dönüyor. Fakat Meteoroloji yetkililerinin üst üste yaptığı yağış uyarılarının ardından hava sıcaklıkları ciddi derecede azaldı ve İstanbul’da mevsimin ilk karı göründü. Hal böyle olunca öğrenciler de tatillerin uzatılacağı havasına girdi. Peki 20 Kasım okullar açılacak mı?

OKULLAR TATİLİ UZATILDI MI? Öğrencilerin gözü kulağı MEB’de! 20 Kasım okullar açılacak mı?
Okul

Okullar tatili uzatıldı mı? 20 Kasım okullar açılacak mı? soruları öğrencilerin gündeminde. Milyonlarca öğrenci 10 Kasım Cuma günü başlayan tatilin tadını çıkarıyor. Türkiye genelinde ilkokul, orta okul ve liselere verilen tatil son gününe girdi. Böylece 20 Kasım’da tüm okullarda ders başı yapılacak. Fakat Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından üst üste yapılan açıklamaların ardından soğuk ve yağışlı havaların etkili olması öğrencilerde tatilin uzatılacağı havasını oluşturdu. Böylece öğrenciler de 20 Kasım okullar açılacak mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. Detayları sizler için derledik…

OKULLAR TATİLİ UZATILDI MI?

Okul tatili uzatılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Dolayısıyla lokal olarak herhangi bir nedenden dolayı tatil edilmezse öğrenciler 20 Kasım’da ders başı yapacak. Meteoroloji yetkilileri tarafından üst üste yapılan açıklamalar sonrasında Marmara Bölgesi’nde yağışlı hava etkili olmaya başladı. Hatta İstanbul’a ilk kar düştü. Fakat yine de MEB herhangi bir açıklama yapmadı.

20 KASIM OKULLAR AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören binlerce öğrenci için 2023-2024 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatili devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre dönem başında açıklanan takvim aynı şekilde uygulanacak.

Cumartesi ve pazar günlerinin dahil edilmesiyle birlikte öğrenciler, 9 gün ara tatil yapacak. 10 Kasım Cuma günü kapanan okullar, 20 Kasım Pazartesi günü açılacak.

Tüm okulları kapsayan sömestr tatili ise şu tarihlerde yapılacak:

22 Ocak-2 Şubat 2024'te yarıyıl tatili, 8-12 Nisan 2024'te ise ikinci ara tatil olacak.

11 Eylül 2023'de başlayan eğitim öğretim dönemi, 14 Haziran 2024'te sona erecek.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.