Tgrt Haber

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Ara tatil uzatıldı mı?

16 Kasım 2023 16:21 - Güncelleme : 16 Kasım 2023 16:22
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

Türkiye’de milyonlarca öğrencinin yeniden ders başı yapması için az bir zaman kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan tarihler de merakla araştırılıyor. Öğrenciler 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı kapsamında ara tatilin uzatılıp uzatılmadığını araştırıyor. Peki, Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Ara tatil uzatıldı mı?

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Ara tatil uzatıldı mı?
Okul

2023 – 2024 eğitim öğretim yılı kapsamında milyonlarca öğrenci ders arası verdi. Tatil planlayan veliler ile öğrenciler tatile çıktılar. Tarihlerin netleşmesinin ardından ise ara tatilin uzadığı iddiası yayıldı. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklama tüm asılsız söylentileri çürüttü. İşte Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Ara tatil uzatıldı mı? sorusunun yanıtı ve detaylar…

OKULLARIN AÇILMASINA KAÇ GÜN KALDI?

17 Kasım Cuma günü okullarda ara tatil bitecek. Ara tatil uzatılmayacak ve öğrenciler 20 Kasım Pazartesi sabahı ders başı yapacak. Okullarda eğitim zilinin çalmasıyla 20 milyon öğrenci ve 1.2 milyon öğretmen sınıfları dolduracak. Ara tatilin 17 Kasım’da sona ermesinin ardından 2 gün de haftalık izin olacak ve öğrenciler tatile doyacak.

ARA TATİL UZATILDI MI?

Hayır ara tatil uzatılmadı. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre 13 Kasım’da başlayan tatil 17 Kasım’da sona erecek. Böylelikle İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri toplam 9 gün tatil yapmış olacak.

Diyanet'in takvimine göre ara tatil ve Ramazan Bayramı aynı tarihlerde uygulanacak.

  1. Dönem ara tatili 13 - 17 Kasım 2023 tarihleri arasında yaşanacak.

    2. Dönem ara tatili 8 - 12 Nisan tarihleri arasında olacak. Ara tatiller hafta sonu tatilleriyle birlikte toplam 9 gün sürecek. 15 Tatil, 22 Ocak - 2 Şubat 2024 tarihleri arasında olacak. 2024 Yaz tatili 14 Haziran'da başlayacak.
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.