2022-08-10 12:00:00 | Son Güncelleme : 2022-08-10 12:08:27

PMYO SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK? Polis Akademisi (PA) Polislik Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?

PMYO sınavları ile ilgili araştırmalar yoğunlaştı. Polis Akademisi (PA) tarafından sınav ile ilgili yapılacak olan açıklama merakla beklenirken, polislik başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da sorgulanıyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılına yapılacak olan alımlar için başvurular 5 Ağustos 2022 tarihinde sona ermişti. Başvuruların sona ermesinin ardından gözler başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ve sınav tarihine çevrildi. PMYO sınavına katılmak için hak kazanan adaylar sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünde geçirilecek ve PMYO sınavları fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakatı olacak şekilde iki aşamada gerçekleştirilecek. Peki PMYO sınav tarihleri açıklandı mı? 2022 PMYO sınavları ne zaman? Polislik başvuru sonuçları açıklandı mı? Detaylar haberimizde…

Kılavuzda yer alan bilgiye göre adayların sınav giriş belgeleri ve hangi tarihte, nerede başvuru yapacakları ve sınava katılacakları yerler, Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) üzerinden yayınlanacak.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Kılavuzda yer alan bilgiye göre adayların sınav giriş belgeleri ve hangi tarihte, nerede başvuru yapacakları ve sınava katılacakları yerler, Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) üzerinden yayınlanacak.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılına yapılacak olan alımlar için başvurular, 25 Temmuz-5 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşti. Başvuruların sona ermesinin ardından gözler başvuru sonuçlarına ve polislik sınav tarihlerine çevrildi. Sınava girmeye hak kazanan adaylar, sağlık komisyonu tarafından yapılacak olan ön sağlık kontrolüne tabi tutulacakken, PMYO sınavları, fiziki yeterlilik ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşacak. PMYO sınavlarının ne zaman yapılacağını merak eden adaylar, Polis Akademisi’nden gelecek olan açıklamayı bekliyor. Peki 2022 PMYO sınavları ne zaman yapılacak? Polislik başvuruları ne zaman açıklanacak? İşte tüm merak edilenler…

PMYO SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) sınavlarının ne zaman yapılacağına dair araştırmalar yoğunlaşmaya başladı. PMYO başvuru kılavuzunda yer alan bilgiler ışığında hareket eden adaylar, 5 Ağustos 2022 tarihinde sona eren polislik başvurularının ardından sınava giriş hakkı kazanıp kazanmadıklarını ve sınavların hangi tarihlerde yapılacağını merak ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi ise PMYO başvuru kılavuzunda yer alıyor. Kılavuzda yer alan bilgiye göre adayların sınav giriş belgeleri ve hangi tarihte, nerede başvuru yapacakları ve sınava katılacakları yerler, Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) üzerinden yayınlanacak. Adaylara posta yoluyla ya da farklı iletişim araçları ile tebligat yapılmayacak olup, internet ilanı tebligat niteliği taşıyacaktır.

PMYO POLİSLİK BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

25 Temmuz 2022 tarihi itibariyle alınmaya başlayan PMYO başvuruları, 5 Ağustos 2022 tarihinde sona erdi. Polislik hayali kuran ve başvurularını gerçekleştiren adaylar, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Gözler Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yapılacak olan açıklamalara çevrildi. Sınav tarihine dair resmi açıklama yapılması durumunda, polislik başvuru sonuçları da açıklanmış olacak. 5 Ağustos'ta sona eren başvuruarın ardından yapılması beklenen Polislik başvuru sonuçlarına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Konuya dair gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

PMYO POLİSLİK SINAVLARI NASIL OLACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı için polislik başvurusu yapan adaylar, PMYO sınavlarının nasıl olacağı üzerine araştırmalar yapıyor. Sınava girmeye hak kazanan adaylar, PMYO sınavına girmeden önce sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilecek. Sınavlar ve değerlendirmeler, fiziki yeterlilik ve mülakat olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. Adaylar için internet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların şahsen yapmış oldukları başvuruların (evrak teslimi) ardından, ön sağlık kontrolü ile birlikte fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı yapılacak. Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği’nin 10. Maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan hüküm gereği ön sağlık kontrolü, fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı komisyonlarının kararları kesin olacak ve itiraz edilemeyecektir.