2021-09-19 11:14:13

POMEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı: POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

POMEM fiziki parkur sınavını geçen binlerce aday geçtiğimiz haftalarda sözlü mülakat sınavına girdi. Sözlü mülakat ardından adaylar ''POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 27. dönem POMEM mülakat sonuçları nereden yayınlanacak? 28.dönem POMEM başvuruları ne zaman?'' sorularını araştırmaya başladı.

POMEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı: POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

27. dönem POMEM fiziki parkur sınavını başarılıyla geçen polis adayları sözlü mülakat sınavına girdi. POMEM sözlü mülakat sınavını tamamlayanlar ''POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?'' sorusuna odaklandı. POMEM sözlü mülakat sonuçları Polis Akademisi tarafından yapılacak duyuru ile netleşti. 

POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI! 

27. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine toplam 8 bin aday asıl olarak alınacağının duyurulmasını ardından binlerce aday POMEM başvuru sürecine dahil oldu. Adayların POMEM sonuçları değerlendirilirken KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamına dikkat ediliyor. POMEM sonucu 1 Kasım tarihinde açıklandı. 

POMEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI  

POMEM sözlü mülakat sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfası ve e-devlet üzerinden duyurulacak. POMEM sonuçları adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğinde sayıldı. 27. dönem POMEM için lisans mezunu 5 bin 440 erkek, 960 kadın, ön lisans mezunu bin 360 erkek, 240 kadın aday olmak üzere toplam 8 bin kişi alınacağı açıklamıştı. 

POMEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN! 

POMEM SONUÇLARI MECLİSE TAŞINDI! 

Binlerce polis adayı, yaklaşık 1 senedir POMEM sürecinin tamamlanmasını bekliyor. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya POMEM alımlarıyla ilgili sürecin yaklaşık 1 yıldır tamamlanmama gerekçesini ve sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili soru önergesi verdi. POMEM soınuçları için verilen önergede şu sorular yer aldı: 

POMEM alımıyla ilgili sürecin neredeyse 1 yıldır tamamlanamamasının gerekçesi nedir?

27. Dönem POMEM alımlarıyla ilgili sonuçlar ne zaman açıklanacaktır?

POMEM MÜLAKATI NASIL YAPILIR?  

POMEM mülakat sonuçları için bekleyen adaylar diğer yandan POMEM sözlü mülakat deneyi konusunda araştırma yapıyor. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan polis adayları mülakat sınav komisyonu tarafından sözlü mülakat sınavına dahil edildi.  

 POMEM mülakatı sırasından adaylara soruların yazılı olduğu bir kart seçtiriliyor. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilen adaylara komisyon tarafından çeşitli sorular sorulabiliyor. POMEM mülakat değerlendirmesinde adaylar beş ayrı alanda değerlendirilir. Bunlar; 

  • Konu hakkında bilgi düzeyi, 
  • Kendisinden istenileni kavrama, 
  • Özgüveni, 
  • İfade etme yeteneği, 
  • Beden dilini kullanma becerisi. 

Kriterler 20 puan olup toplamda 100 puan üzerinden değerlendirilir. Adayın POMEM mülakatında başarılı olabilmesi en az yetmiş puan alması gerekir. 

28.DÖNEM POMEM BAŞVURULARI NE ZAMAN? 

POMEM 28. dönem başvuruları 27. dönem mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyordu. 1 Kasım Pazartesi günü 27.Dönem POMEM sonuçları açıklandı. POMEM 28. sönem başvurularının önümüzdeki sene başlaması bekleniyor.

Etiketler