2022-08-04 12:04:47 | Son Güncelleme : 2022-08-04 12:10:49

RAMAZAN YETGİN KİMDİR? Ramazan Yetgin eşi kim, kaç yaşında, nereli?  İşte Ramazan Yetgin KPSS hakkında söyledikleri!

Şaibeli olduğu iddia edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonrasında görüşlerine en çok başvurulan isimlerinde başında Ramazan Yetgin geldi. Sınavların iptal edilmesini ifade eden Ramazan Yetgin 2022 KPSS ile ilgili sosyal medya hesaplarından önemli açıklamalarda bulundu. İddiaların odağında olan Yediiklim Yayıncılık'ın editörüyle de canlı yayın yapan Ramazan Yetgin KPSS 2022 lisans sınavının ardından en çok konuşulan isimlerden birisi oldu. Hal böyle olunca Ramazan Yetgin eşi kim, kaç yaşında nereli gibi sorular araştırılıyor. İşte KPSS ile ilgili söylemleriyle gündeme gelen Ramazan Yetgin biyografisi..

Ramazan Yetgin kimdir, KPSS yorumları!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Ramazan Yetgin kimdir, KPSS yorumları!

Ramazan Yetgin Kimdir? Kopya soru iddiasıyla Türkiye'nin gündemine oturan KPSS 2022 sınavı ile ilgili önemli yorumlarda bulunan Ramazan Yetgin, açıklamalarının yanı sıra özel yaşamı ile merak ediliyor. Özellikle Ramazan Yetgin eşi kim, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor soruları araştırılırken KPSS hakkında yaptığı canlı yayınlarla da araştırılıyor. Peki Ramazan Yetgin KPSS Lisans 2022 hakkında neler söyledi? Yediiklim Yayıncılık'ın editörü ile canlı yayında neler konuştu? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde!

RAMAZAN YETGİN KİMDİR?

KPSS yorumlarıyla yüzbinlerce takipçisi olan Ramazan Yetgin, 1982 senesinde Mersin'in Silifke beldesinde doğdu. İlköğretimi burada okuduktan sonra Ankara'ya taşındı.

Başkent'e taşındıktan sonra çeşitli ilçelerde ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimi için yolu Kütahya'ya düştü. Dumlupınar Üniversitesi'nde tarih bölümünde okuyan Ramazan Yetgin, 2005 senesinde mezuniyet belgesini aldı.
Ramazan Yetgin, üniversite eğitiminin sonrasında askerlik vazifesini yaptı. Askerlik dönüşünde ise çeşitli dersanelerde tarih öğretmenliğine başladı. ÖSS dersanesinde önemli görevlerde bulunan Yetgin, 12 senedir KPSS tarih üzerine online ve fiziksel olarak dersler vermeye başladı. YouTube'da Benim Hocam sayfasının sahibi olan Ramazan Yetgin, 2 milyonu aşkın takipçisine çevrimi eğitimler vermeyi sürdürmektedir. 

Ramazan Yetgin, 2018 senesinde hayatını Seda Yetgin ile birleştirmiştir. 

RAMAZAN YETGİN KPSS 2022 HAKKINDA NELER SÖYLEDİ?

Biz bir sınav yapmayı beceremiyoruz. Asıl mevzu bence burada başlıyor. Çok kaliteli öğretmenlerimiz, akademisyenlerimiz ve soru yazarlarımız var. Bakın bu soru yazarlarının bu soruyu ne şekilde yazdığını hiç kimse bilmiyor. Müfredat diye bir şey yok KPSS'de, yıllardır bunu anlatmaya çalışıyorum. Oraya diyor, İslamiyet öncesi Türk tarihi. Sana şunu diyor mu? MEB kaynakları İbrahim Kafesoğlu, Ahmet Taşağıl hoca şunlar şunlar diye yazıyor mu? Her yerden soru gelebilir, müfredat yok. 2022'deki soru dağılımına bakalım, acaba tahmini olarak savaşlardan 3 soru mu gelmiş?

Yani önce ÖSYM kendine çeki düzen vermeli. ÖSYM'ye de soruyorum, bu soruların kalitesi nedir? Sektörde öyle soru yazarlarımız var ki. Koy ÖSYM'ye bakın nasıl sorular yazıyor. Biraz kendinizi güncelleyin. Nasıl olur da 2016'daki DGS sorusunu 2022'ye koyabiliyorsunuz? Olmaz, yok mu ülkede iyi Türkçe öğretmenleri. Sorular tutabilir, bugün Yediiklim tutturur yarın farklı yayıncılıklar tutturur. Bu normaldir. Ama birebir seçeneklere kadar aynıysa orada dururuz. DDK bu işe el attı ve ilk izlenimlerin olumsuz olduğunu söyledi. Eğer komisyon aynıysa olayın selaiyeti açısından ÖABT'nin de iptal olması gerekir bence. Çocukları yormayın. Niye KPSS lisans iptal oldu diyelim, çocuk ÖABT'ye nasıl hazırlanacak?