22˚
İstanbul
22˚
şiddetli yağmur
Nem %54
Rüzgar 10.44 /s
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-09-01 11:28:45

Sel bölgesi eğitime hazır! Ayancık’ta İlk ders zili çaldı

Yaşanan sel felaketinin ardından Sinop'un Ayancık ilçesinde tüm okullar yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirildi.

Sel bölgesi eğitime hazır! Ayancık’ta İlk ders zili çaldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ayancık'ta sabah saatlerinden itibaren öğrenci ve veliler okullara akın etti. Sınıfları söylenerek okul bahçelerine alınan öğrenciler okulla tanıştı.

Ayancık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Ergül, "Okullarımız eğitim-öğretime hazır durumda. Yarın itibarıyla 241 tane okul öncesi öğrencimiz, 231 tane de birinci sınıf öğrencimiz uyum eğitimlerine başlayacaklar” bilgisini vermişti.

UZUN ARADAN SONRA ÖĞRENCİLER OKULDA

Selden etkilenen Fatih İlkokulu da diğer okullar gibi eğitim öğretim yılı öncesi temizlenerek öğrenciler için hazır hale getirildi. Veli ve öğrencilerin burada da heyecanlı bir bekleyişi hakimdi. Sabah 09.00 itibarıyla öğrenciler öğretmenleri ve sınıflarıyla tanıştı.

Uyum eğitimlerinde öğrenciler için keyifli geçti. Tanışmanın ardından bahçede bulun çocuk parkında öğretmenlerinin gözetiminde eğlendiler. Velilerden Özlem Çetinkaya, "Çocuğum birinci sınıfa başlıyor. Heyecanlıyız. Selden sonra okulumuz da temizlenmiş. Okulumuzun durumu bayağı kötüydü. Ama içerisi şu an çok güzel. Çocuğumuzu gönül rahatlığıyla getirebildik" dedi.

Etiketler