Tarih : 16.05.2021 - 10:35 Yorum : 0

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilecek.

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim açıklaması

Türkiye kademeli normalleşme sürecine geçiyor. 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanma sonrasında kademeli normalleşme takvimi açıklandı. Kademeli normalleşme ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilecek. Okul öncesi dışındaki tüm eğitim kademelerinde 1 Haziran 2021'e kadar uzaktan eğitime devam edecek. 1 Haziran’dan itibaren ise yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar durum değerlendirmesi sonucunda açıklanacak.

Belli oldu! Kısıtlamadan nereler ve kimler muaf? Belli oldu! Kısıtlamadan nereler ve kimler muaf? Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı süre ve günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla nereler ve kimler muaf olacak?

Kısıtlama saatleri değişti! Kısıtlama saatleri değişti! İçişleri Bakanlığı genelgesine göre kısıtlama saatlerinde değişikliğe gidildi.

Çalışan annelere güzel haber: Özel anaokulları açılıyor Çalışan annelere güzel haber: Özel anaokulları açılıyor İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, kreşler ve anaokulları faaliyetlerine devam edebilecek.

18 yaş altı sokağa çıkabilecek 18 yaş altı sokağa çıkabilecek İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak. Bu kapsamda 65 yaş ve üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için yeni bir karar alındı.

Son dakika! Kademeli normalleşme takvimi açıklandı Son dakika! Kademeli normalleşme takvimi açıklandı İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi.

Kafe ve restoranlar açılacak mı? Kafe ve restoranlar açılacak mı? İçişleri Bakanlığı 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanma öncesi yeni normalleşme genelgesini yayınladı. Genelgeyle birlikte kafe ve restoranların akıbeti de belli oldu. İşte ayrıntılar...

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber