22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %47
Rüzgar 5.41 /s
Çarşamba
25˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2018-01-08 21:58:13

SPK sınav sonuçları açıklandı mı? | Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçları Sorgulama Ekranı

SPK sınav sonuçları açıklandı mı? Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçları sorgulama ekranına nasıl ulaşabilirim? SPK sınav sonuçları sorgulama erkanı ve Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçları 2017 hakkında açıklamalarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

SPK sınav sonuçları açıklandı mı? | Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçları Sorgulama Ekranı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Adaylar merakla bekliyor. SPK Sınav Sonuçları açıklandı mı? Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçları sorgulama ekranına nasıl ulaşabilirim?  SPK sınav sonuçları sorgulama erkanı ve Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçları 2017 hakkında açıklamalarına haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Sınava giren adayların en çok merak ettiği konular arasında yer alan Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçlarına haberimizde yer alan linkten ulaşabilirsiniz. SPL Başvuru Sistemi’nden (basvuru.spl.com.tr) sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Sınav sonuçları, posta yolu ile adayların adreslerine ayrıca gönderilmemektedir. Siz de haberimizde yer alan linkten merak ettiğiniz 2017 SPK sınav sonuçları sorgulama erkanına ulaşabilir Sermaye Piyasası Kurulu sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Sınava giren adayların en çok merak ettiği konuların başında SPK sınav sonuçları geliyor. SPL Başvuru Sistemi’nden (http://basvuru.spl.com.tr) sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Sınav sonuçları, posta yolu ile adayların adreslerine ayrıca gönderilmemektedir.

SORULARA İTİRAZ VAR MI?

Sınavlarda sorulan soru ve cevap anahtarları yayımlanmadığından sınav soru itirazları kabul edilmemektedir. Ayrıca, sınav soru itirazlarını içeren elektronik posta, yazı vb. başvurular işleme alınmamaktadır. Bununla birlikte; soruların doğruluğu, sınav öncesinde olduğu gibi sınav sonrasında da incelenecek ve gerektiğinde iptal edilebilecektir.

SINAVA KATILMA HAKKI

Sınavlarda başarısız olanların, yeniden girecekleri sınav sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, aynı konudaki sınavların arasında en az 60 gün olur.

SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Sınav ücretleri, başvurulan her bir sınav için alınmaktadır. Bir sınavda bir sınav konusu seçilse dahi bir tam sınav ücreti ödenir. İki tür sınav ücreti bulunmaktadır:

1- Normal adaylar (Üniversite 4. sınıf öğrencisi olmayanlar) için 195 TL (KDV dahil)

2- Üniversite 4. sınıfta okuyan adaylar için 130 TL (KDV dahil)

Sınav ücreti ödemeleri 3D uyumlu kredi kartı veya banka kartı ile "SPL Başvuru Sistemi" üzerinden yapılması gerekmektedir.

BAŞARI NOTU 50 OLACAK

Sınavlarda başarılı sayılmak için;

(a) Sınav konularının her birinden alınacak notun 100 üzerinden en az 50 olması,

(b) Alınan notların aritmetik ortalamasının en az 60 olması, gerekmektedir.

İptal edilen soruların olması durumunda; iptal edilen sorular dikkate alınmayacak, iptal edilmeyen sorular üzerinden her bir sorunun puan değeri yeniden hesaplanarak (küsuratlı rakamlar yuvarlanarak en yakın tama iblağ edilecektir) alınan toplam puanlar oluşturulacaktır.

Sınav başarı ortalamasında küsuratlar oluşabileceğinden, söz konusu küsuratlı rakamlar yuvarlanarak en yakın tama iblağ edilecektir.

Adaylar katıldığı oturumda, sınav başvurusu sırasında seçtiği sınav konusu/konularından sorumludurlar.

Cevap kâğıdına işaretleme yaparken adayların, başvuru sırasında seçmiş olduğu sınav konusuna/konularına ait soruların cevaplarını işaretlemesi gerekmektedir.

Adaylar, sınav başvurusu sırasında seçmiş oldukları sınav konularının oturumuna katıldıkları halde, cevap kâğıdında herhangi bir cevabı işaretlemedikleri sınav konusundan/konularından sıfır almış sayılırlar.

SONUÇLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

Bir lisansla ilgili sınav konularından geçerli not almak için ilk kez girilen sınav tarihinden itibaren herhangi bir süre sınırı bulunmamaktadır. Bununla birlikte, ilgili lisans için gerekli sınav notlarının alındığı son sınav tarihinden itibaren geriye doğru üzerinden 3 yıldan daha uzun bir süre geçmiş sınav tarihlerinde alınan notların dikkate alınabilmesi için ilgili sınav konularının yenileme eğitimlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Sınav konularından herhangi birinden alınan notun 50’nin veya aritmetik ortalamanın 60’ın altında olması halinde, izleyen sınavlarda geçerli not almak amacıyla istenilen sınav konusunun tekrar seçilmesi mümkündür.

Geçerli not almak amacıyla girilen sınavlarda daha düşük not alınması halinde önceki not geçerliliğini korumaktadır. Bu uygulama, Kurulun VII-128.7 sayılı Tebliği uyarınca 24.12.2016 tarihinden itibaren yapılmış olan veya yapılacak sınavlarda uygulanmaktadır.

Etiketler