Tgrt Haber

YARIN OKULLAR TATİL Mİ (ZONGULDAK - İSTANBUL - BOLU - ŞİLE)? Türkiye fırtına ve yoğun yağışın etkisi altında: 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi?

19 Kasım 2023 16:47 - Güncelleme : 20 Kasım 2023 08:51
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

Yarın okullar tatil mi? sorusu veliler ile öğrenciler tarafından araştırılıyor. Türkiye genelinde etkili olan yağışlı ve fırtınalı hava sonrasında bazı illerde su basmaları ve yıkımlar meydana geldi. Meteoroloji yetkililerinin uyarılarının ardından Zonguldak, Bolu, İstanbul ve özellikle Şile’de su basma olayları yaşandı. Şimdi öğrenciler de Valilikler tarafından 20 Kasım Pazartesi gününün tatil edilip edilmediğini araştırıyor. Peki, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi?

YARIN OKULLAR TATİL Mİ (ZONGULDAK - İSTANBUL - BOLU - ŞİLE)? Türkiye fırtına ve yoğun yağışın etkisi altında: 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi?
Tatil, Zonguldak, Istanbul

Yarın okullar tatil mi? 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi? soruları gündemde. Öğrenciler ile veliler 20 Kasım Pazartesi günü ders zilinin çalıp çalmayacağını merak ediyor. Özellikle yarıyıl tatiliyle denk gelmesi nedeniyle öğrenciler meteorolojik şartlara bağlı olarak okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Detayları sizler için haberimizde derledik…

YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Evet yarın Zonguldak ile İstanbul’un Şile ilçesinde okullar tatil edildi.

Zonguldak’ta eğitime ara…

Valilikten yapılan açıklamada Zonguldak genelinde 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Zonguldak il genelinde; 20 Kasım 2023 Pazartesi günü, olumsuz hava şartları nedeniyle tüm resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır.”

İstanbul’da bir ilçede ara tatil uzatıldı!

İstanbul Şile’de ise etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İstanbul Valiliğinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile İlçesi’nde 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir.

 Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi’ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır.”

20 KASIM 2023 PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ?

Türkiye genelinde genel bir tatil söz konusu değil. Şimdiye kadar sadece iki valilik tarafından Zonguldak ile İstanbul’un Şile ilçesinde eğitime ara verildi.

Bazı vatandaşlar Bolu’daki durumu merak etse de Valilikten henüz bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla Bolu’da eğitime henüz ara verilmedi.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.