Tarih : 22.06.2021 - 11:44 Yorum : 0

YKS'de hangi kurallar olacak?

ÖSYM, bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) uygulanacak kuralları açıkladı. Adaylardan 1 saat 15 dakika önce salonda olmaları istendi. İşte o kurallar...

YKS'de hangi kurallar olacak?

2 milyonun üzerinde aday hayallerindeki üniversiteye girmek için ter dökecek. 26-27 Haziran’da yapılacak YKS’ye sayılı günler kaldı. Sınava az bir süre kalmışken uygulanacak kurallar da açıklandı.

YKS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Buna göre; sınav 3 oturumda yapılacak 26 Haziran’da uygulanacak Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10:00'da başlayacak. 27 Haziran’da Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10:00'da, Yabancı Dil Testi (YDT) saat 15:30'ta yapılacak.

- 1.OTURUM: TYT Cumartesi - saat 10.00
- 2.OTURUM: AYT Pazar - saat 10.00
- 3.OTURUM: YDT Pazar - saat 15.30

Sınav binaları sınavdan önce temizlenip dezenfekte edilecek. Sınav binalarının bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacak.

Adayların sosyal mesafeyi korumaları için görevliler yönlendirme yapacak. Bina girişinde maske ve el dezenfektanı dağıtılacak. Adaylar kendi maskeleri, siperlikleri ve el dezenfektanlarıyla da sınava girebilecek. Görevlileri lateks eldiven kullanacağı sınavda adaylar sınav süresince maskelerini çıkarabilecek.

GEÇ KALAN SINAVA ALINMAYACAK

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün adayları sınav saatinden en az 1 saat 15 dakika önce sınav binasında olmaları yönünde uyardı. Adaylar, sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınava giriş belgesi ve fotoğraflı geçerli kimlik belgesi olmayanlar da sınava giremeyecek.

YKS sonuçları 4 ağustos 2021'de açıklanacak.

YKS adaylarına başarı tüyoları YKS adaylarına başarı tüyoları Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) iki haftadan az bir zaman kaldı. Uzmanlardan 26 -27 Haziran’da yapılacak olan sınav için YKS adaylarına ‘çalışma sürenizi 2 saatten aşağı çekmeyin, günlük çözülen soru sayınız 400'ün altına inmesin’ önerileri geldi.

YKS giriş belgesi sorgulama: YKS giriş belgesi nasıl alınır? YKS giriş belgesi sorgulama Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin YKS giriş belgeleri için heyecanlı bekleyişi sona erdi. ÖSYM’nin açıkladığı YKS sınav giriş belgelerine nereden, nasıl ulaşılacağı merak ediliyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler, “YKS giriş belgesi nereden, nasıl alınır 2021, YKS giriş belgesi sorgulama 2021” sorularına cevap arıyor. YKS 2021 giriş belgesine ilişin detayları derledik.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber