22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %44
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-09-25 15:01:22

YÖK Başkanı Özvar, aşılamada son durumu paylaştı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda öğretim elemanları ve üniversite öğrencilerinin aşılanma oranlarını açıkladı.

YÖK Başkanı Özvar, aşılamada son durumu paylaştı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye’de aşılama çalışmaları devam ederken yüz yüze eğitime geçiş yapıldı. Üniversiteler kendi aldıkları karar ile yüz yüze eğitimin takvimlerini öğrencileri ile paylaştı.  Üniversitede öğrenciler ve öğretim görevlilerinin aşılamada son durumunu Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar açıkladı. 

AŞI ÇAĞRISI

Başkan Özvar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
"Yükseköğretim sistemimiz içerisindeki öğretim elemanlarımızın yüzde 88'i, üniversite öğrencilerimizin de yüzde 65'i, bugün itibarıyla iki doz aşılarını olmuş vaziyettedir. Bu aşı oranlarının bizim 2021-2022 akademik yılında 'yüz yüze eğitim' konusundaki kararlılığımızı desteklediğini ve bu husustaki inancımızı artırdığını ifade etmek isterim. Eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce bu oranının yüzde 100'e çıkacağına inanıyoruz. Bu kapsamda değerli akademik ve idari personelimiz ile sevgili öğrencilerimizin "aşı olmaları” büyük önem arz etmektedir. Bütün paydaşlarımıza dersler başlamadan önce aşılarını tamamlayarak, üniversitelerine salgınla mücadelede destek vermelerini rica ederim."

 

Etiketler