Tarih : 31.05.2021 - 20:44 Yorum : 0

Yüz yüze eğitim haftada 2 gün yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz” dedi.

Yüz yüze eğitim haftada 2 gün yapılacak

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında normalleşme kararları alındı. Bu çerçevede alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan basın açıklamasında duyurdu. Üniversitelerde yüz yüze eğitimin 13 Eylül'de başlayacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan da açıklama geldi.  

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN?

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada 1 Haziran'a kadar bazı kademeler hariç uzaktan eğitim olacağı duyurulmuştu. 1 Haziran'ın yaklaşması ile birlikte normalleşmede alınan kararlar duyuruldu. Alınan kararlar çerçevesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Selçuk  yaptığı açıklamada, "Yarın itibarıyla ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi itibarıyla ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda yüz yüze eğitime yarından itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacak.

KARNELERİN ALINACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek; 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından koronavirüs normalleşme süreci için alınan kararları açıkladı.

31 Mayıs 2021 koronavirüs tablosu yayınlandı 31 Mayıs 2021 koronavirüs tablosu yayınlandı Sağlık Bakanlığı verilerine göre; Türkiye’de son 24 saatte 6 bin 493 yeni vaka tespit edildi, 122 kişi hayatını kaybetti.

Kafe ve restoranlar açılıyor Kafe ve restoranlar açılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada kafe ve restoranların açılacağını duyurdu.

Etiketler : eğitim yüz yüze
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber