Tgrt Haber
Son dakika... ÖSYM, 2023 ALES/3 sonuçlarını açıkladı
05 Aralık 2023 - 10:22
ÖSYM duyurdu: 2023 ALES/3 sonuçları açıklandı
Son dakika haberi: ÖSYM, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçlarını açıkladı. Adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM'nin resmi internet sitesinden ulaşabilecek. Öte yandan cevap anahtarı da erişime açıldı.
Son dakika! e-YDS sonuçları açıklandı
02 Aralık 2023 - 19:37
e-YDS sonuçları açıklandı
Son dakika haberi: ÖSYM tarafından yapılan Elektronik Yabancı Dil Sınavı'nın sonuçları açıklandı.
Hafta sonu sınav var mı? 2-3 Aralık 2023 Cumartesi Pazar sınav olacak mı?
02 Aralık 2023 - 10:16
Hafta sonu sınav olacak mı?
Hafta sonu sınav olup olmayacağı ya da hangi sınavların olduğu araştırılan konular arasında yer alıyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlı (MEB) sınavları genel olarak hafta sonları yapılıyor. Peki “Hafta sonu sınav var mı? 2-3 Aralık 2023 Cumartesi Pazar sınav olacak mı?” İşte detaylar!
MEB'den ortaokul müfredatına yeni ders: Akran zorbalığı
30 Kasım 2023 - 10:53
Ortaokul müfredatında yeni ders
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul ders müfredatında yeniliğe gitti. Seçmeli ders kapsamında siber zorbalık ve akran zorbalığı dersleri müfredata alındı.
MEB duyurdu: Siber zorbalık ve akran zorbalığı müfredata alındı
29 Kasım 2023 - 11:48
MEB duyurdu: Siber zorbalık ve akran zorbalığı müfredata alındı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokullarda seçmeli dersler kapsamına alınan "okul temelli sosyal sorumluluk çalışmaları" kapsamında siber zorbalık ve akran zorbalığıyla mücadeleyi öğrencilere anlatacak.
Hatay'da eğitime sağanak ve fırtına engeli: Okullar bir gün daha tatil edildi
27 Kasım 2023 - 22:22
Eğitime sağanak ve fırtına engeli: Okullar tatil edildi
Hatay'da hafta sonundan beri etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına hayatı felç etti. Sağanak nedeniyle sular altında kalan İskenderun ilçesinde eğitime bir gün daha ara verildi. Okulların tatil edildiği haberini kaymakamlık duyurdu.
1 il ve ilçede okullar tatil
27 Kasım 2023 - 01:46
Eğitime olumsuz hava engeli!
Şiddetli fırtına ve yağışın esir aldığı Zonguldak ve Hatay'ın İskenderun ilçesinde eğitime pazartesi günü ara verildi.
Atanamadılar! Kimi inşaat işçisi, kimi temizlikçi oldu, kimi ise boncuk diziyor
25 Kasım 2023 - 11:04
Atanamadılar! İnşaat işçisi, temizlikçi oldular
Binbir zorluklarla eğitim hayatını tamamlayan öğretmenlerin pek çoğu hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğinin dışında işlerde çalışıyorlar. Kimi güvenlik görevlisi, kimi temizlikçi, kimi ise inşaat işçisi… 
Hafta sonu sınav var mı, saat kaçta? Bugün ne sınavı var? 25-26 Kasım Cumartesi Pazar sınav var mı?
25 Kasım 2023 - 10:08
Hafta sonu hangi sınavlar var?
ÖSYM’in gerçekleştirdiği sınavların yanında MEB sınavları ile uzaktan ve açıktan okuyan öğrencilere yapılan sınavlara yoğun bir ilgi var. Bu bağlamda yeni eğitim öğretim dönemde MEB’in ve ÖSYM’nin uyguladığı vize sınavları bir yandan uygulanmaya devam ediliyor. Peki “Hafta sonu sınav var mı, saat kaçta? 25-26 Kasım Cumartesi Pazar var mı?” İşte detaylar!
Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları sorgulama ekranı: Adayların gündeminden düşmüyor! Uzman öğretmenlik başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?
25 Kasım 2023 - 10:04
Uzman öğretmenlik başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?
Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları sorgulama ekranı öğretmenlerin gündeminde. Başöğretmen ve uzman öğretmen adayları geçtiğimiz aylarda düzenlenen sınava katıldıktan sonra tüm dikkatini sınav sonuçlarına çevirdi. Uzman öğretmenlik başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?
Ara tatiller kaldırılacak mı? Bakan Tekin açıkladı: Olmayacak gibi duruyor...
24 Kasım 2023 - 23:34
Bakan Tekin açıkladı: Ara tatiller kaldırılacak mı?
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Ara tatillerin kaldırılması da gündemimizde yok. İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor. Kurban Bayramı tatiliyle örtüşüyor. Öyle bir durum söz konusu." dedi.
Yürüyerek gidemediği okula öğretmen oldu
24 Kasım 2023 - 21:01
Yürüyerek gidemediği okula öğretmen oldu
Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan Ahmet Baldık, küçük yaşta yürüme yetisini kaybettiğinden 3. sınıfa kadar kimi zaman emekleyerek kimi zaman da eşek sırtında yolunu katettiği okul hayatını 22 yıldır matematik öğretmeni olarak devam ettiriyor.
Uzman öğretmenlik sınavı açıklandı mı? Öğretmenlik başöğretmenlik sonucu sorgulama ekranı (ÖKBYS)
24 Kasım 2023 - 15:01
Uzman öğretmenlik sınavı açıklandı mı? Öğretmenlik başöğretmenlik sonucu sorgulama ekranı (ÖKBYS)
Sınava katılan öğretmenlerin merakla beklediği uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları bekleniyor. Adayların gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı’nda… MEB tarafından açıklanacak ve e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek uzman öğretmenlik sınavı sonuçları araştırılıyor. Peki uzman öğretmenlik sınavı açıklandı mı? İşte Öğretmenlik başöğretmenlik sonucu sorgulama ekranı (ÖKBYS)
Bakan Tekin 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti
24 Kasım 2023 - 09:31
Bakan Tekin 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti.
MEB ara tatil kalksın mı anketi giriş anketi! Ara tatil kalksın mı anketine nasıl doldurulur? Ara tatil kaldırılacak mı?
23 Kasım 2023 - 10:21
Ara tatil kalkacak mı?
Ara tatil anketi milyonlarca velinin gündeminde yer alıyor. Bilindiği üzere 2023 – 2024 ilk ara tatil 13 – 17 Kasım tarihleri arasındaydı. MEB’in çatısı altında olan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler 20 Kasım Pazartesi günü yeniden okullarına döndü. Tatilin bitmesinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı bir anket açtı. Bu anket ara tatil kaldırıldın mı, devam etsin mi? sorusuna cevap verecek. Peki “Ara tatil kalksın mı anketine nasıl doldurulur? Ara tatil kaldırılacak mı?” İşte detaylar!
İhlas Vakfı’ndan “Dinimiz, Tarihimiz ve Dilimiz” konferansı
22 Kasım 2023 - 15:39
İhlas Vakfı’ndan “Dinimiz, Tarihimiz ve Dilimiz” konferansı
İhlas Vakfı Türk Dünyası Koordinatörü Numan Aydogan Ünal, üniversite öğrencileriyle buluştu. Ünal, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
YÖK Başkanı duyurdu: Yüksek lisans ve doktora bursları arttı
21 Kasım 2023 - 13:50
YÖK Başkanı duyurdu: Yüksek lisans ve doktora bursları arttı
YÖK Başkanı Erol Özvar, öğrencilere ödecek burs miktarlarının tezli yüksek lisans öğrencilerine 6, doktora öğrencilerine 9 bin lira olacağını açıkladı.
21 KASIM OKULLAR TATİL Mİ 2023? Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?
21 Kasım 2023 - 10:21
Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?
21 Kasım okullar tatil mi 2023? Türkiye’de etkili olan soğuk ve yağışlı hava sonrasında öğrenciler ümitlerini tatil haberine bağladı. Böylece Milli Eğitim Bakanlığı ve valiliklerden gelen haberler merakla bekleniyor. Bolu, Zonguldak gibi illerde etkili olan yağışlı ve fırtınalı havaya karşı okulların tatil edilip edilmediği araştırılıyor. Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?
Son dakika! İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı tarihi belli oldu
20 Kasım 2023 - 16:37
Bursluluk sınav tarihi belli oldu
Son dakika haberi: Millî Eğitim Bakanlığı binlerce öğrencinin merakla beklediği İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) tarihini duyurdu. Çok sayıda öğrencinin gireceği sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.
ATA AÖF sınav yerleri açıklandı mı? ATA AÖF sınavları ne zaman 2023?
20 Kasım 2023 - 15:56
ATA AÖF sınav belgesi nasıl alınır?
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA- AÖF) 2023-2024 eğitim öğretim yılı göz dönemi vize sınavları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ATA AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı mı, yayımlanmadı mı? sorusu sınava girecek adayların gündemini oluşturuyor. Peki “ATA AÖF sınav yerleri açıklandı mı? ATA AÖF sınavları ne zaman 2023?” İşte detaylar!
2. ara tatil ne zaman? Okullar yarıyıl tatil ne zaman girecek? İkinci ara tatil 2024!
20 Kasım 2023 - 14:02
Sömetr tatili, 15 tatil ne zaman?
Okullarda ilk ara tatili sona erdi. Birinci dönem ara tatili 13 – 17 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Öğrenciler 20 Kasım Pazartesi günü de ders başı yaptılar. İlk ara tatilin son bulması ile 2. ara tatile yönelik sorular sorulmaya başlandı. Öğrenciler ve veliler, “2. ara tatil ne zaman? Okullar yarıyıl tatil ne zaman girecek?” sorularına cevap arıyor. İşte ikinci ara tatile dair detaylar!