28˚
17 Ağustos 2022 Çarşamba
ÖSYM YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? ÖSYM üniversite tercih sonuçlarını hangi tarihte açıklayacak?
14 Ağustos 2022 - 10:36
YKS tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de
ÖSYM YKS tercih sonuçları için artık geri sayım başladı. Tercih maratonunun 5 Ağustos tarihinde sona ermesinin ardından öğrenciler, tercih sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı. Peki ÖSYM YKS tercih sonuçlarını açıkladı mı? Öğrencilerin merak ettiği, "2022 YKS üniversite tercih sonuçları belli oldu mu" sorusu yanıt buldu mu? İşte tüm detaylar!
İnceleme başlatıldı
14 Ağustos 2022 - 09:45
Polislik sınav sorularının çalındığı iddiasına inceleme
Son dakika haberi: KPSS sorularının sızdırıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma sürerken 2022 Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) 7’nci dönem sınav sorularının çalındığı iddialarına da inceleme başlatıldı. İddialara ilişkin Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, “Sınavda sorulan sorular ile deneme sınavlarında çıkan soruların hiçbiri, birbiri ile aynı değildir” denildi.
PAEM SORULARI ÇALINDI MI? KPSS’den Sonra PAEM’de de Kopya İddiası! 2022 PAEM Polislik Sınavı Soruları Hangi Yayıncılığa Ait Çıktı?
13 Ağustos 2022 - 12:30
KPSS'den sonra PAEM'de de 'Sorular aynı çıktı' iddiası
PAEM sorularının aynı çıktığına yönelik iddialar, KPSS’de yaşanan çalıntı soru olayının ardından gündemin en çok konuşulan konusu oldu. Bu yıl gerçekleştirilen polislik sınavlarında sorulan soruların aynısını sorduğunu belirten bir yayıncılık, 26 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşen sınavdan bir gün sonra yayınladığı videoda, sınavdaki soruların 32’sinden 18’inin aynı, 14’ünün ise benzer olduğunu belirtti. Peki PAEM soruları çalındı mı?, PAEM polislik sınavı soruları hangi yayıncılığın çıktı? PAEM Polislik sınavı iptal edilecek mi? Detaylar haberimizde…
2022 DGS BÖLÜMLERİ LİSTESİ: DGS Geçiş Bölümleri Neler? Fizyoterapi, İletişim, Bilgisayar Programcılığı...
12 Ağustos 2022 - 11:54
2022 DGS BÖLÜMLERİ LİSTESİ: DGS Geçiş Bölümleri Neler? Fizyoterapi, İletişim, Bilgisayar Programcılığı...
Dikey Geçiş Sınavları Sonuçlarının 11 Ağustos 2022 tarihinde ÖSYM tarafından duyurulmasından sonra adaylar üniversitelerin 4 yıllık DGS geçiş bölümleri ve puanlarını araştırıyor. Hukuktan fizyoterapiye, iletişim fakültesinden bilgisayar programcılığına kadar birçok DGS geçiş bölümü üniversite hayatını 4 yıllığa tamamlamak isteyen öğrencileri bekliyor! Peki DGS geçiş bölümleri hangileri, kontenjan durumları nasıl? İşte 2022 DGS bölümleri listesi...
Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Belli Oldu Mu? MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları İfşa Oldu!
12 Ağustos 2022 - 10:34
20 bin sözleşmeli öğretmen mülakatlarında beklenmedik hata!
Sözleşmeli öğretmen mülakatları tüm hızıyla devam ederken, e-Devlet üzerinde meydana gelen beklenmedik bir hata, gündemin seyrini değiştirdi. 13 Ağustos 2022 tarihinde bitmesi beklenen 20 bi sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları, Türkiye Gazetesi’nden Mahmut Özay’ın haberine göre e-Devlet üzerinde açık bırakılan link nedeniyle, henüz mülakatlar bitmeden ifşa olmuş oldu. Son gelişmelerin ardından mülakat sonuçlarıyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden adaylar, “Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları belli oldu mu, ne zaman açıklanacak?”, “20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarını e-Devlet üzerinden nasıl öğrenebilirim?” sorularına cevap aramaya başladı.
KPSS soru havuzu tamamen silinecek
12 Ağustos 2022 - 08:41
KPSS soru havuzu tamamen silinecek
KPSS’de yaşanan skandalın ardından soru havuzu müfettişler tarafından incelemeye alındı. Soruları hazırlayanlar da değişecek.
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ifşa oldu
12 Ağustos 2022 - 08:35
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ifşa oldu
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, e-Devlet sistemindeki link açık bırakılınca erken ifşa oldu.
DGS TABAN PUANLARI 2022 - DGS bölümler, başarı sıralamaları: DGS puan hesaplama!
11 Ağustos 2022 - 14:13
DGS TABAN PUANLARI 2022 - DGS bölümler, başarı sıralamaları: DGS puan hesaplama!
ÖSYM beklenenden önce DGS sınav sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler DGS taban puanları, geçiş bölümlerini ve başarı sıralamalarını araştırıyor. Üniversite hayatın 2 yıllıktan 4 yıllığa tamamlamak isteyen öğrencilere DGS taban puanları listesi, başarı sıralamaları ve kontenjanları derledik. İşte DGS geçiş bölümleri ve puan hesaplama sizlerle!
Soru havuzu tamamen silinecek
11 Ağustos 2022 - 13:42
Soruşturma genişletildi: KPSS'de soru havuzu tamamen silinecek
Soruların sızdırıldığı iddiaları üzerine iptal edilen KPSS'ye ilişkin yürütülen soruşturmanın kapsamı genişletiliyor. Soruların basıldığı matbaada incelemelere davam edilirken soruşturulan yayınevi sayısı da gün geçtikte artıyor. Öte yandan soru havuzundaki sorunların tamamen silineceği ve uzmanların değiştirileceği aktarıldı.
AÖF DGS PUANLARI 2022: DGS Açıköğretim Bölümleri Hangileri, ATA AÖF DGS Puanları!
11 Ağustos 2022 - 11:34
AÖF DGS PUANLARI 2022: DGS Açıköğretim Bölümleri Hangileri, ATA AÖF DGS Puanları!
DGS 2022 sonuçlarının 11.08.2022 tarihinde açıklanmasından sonra eğitim hayatına açıköğretim fakültesinde devam etmek isteyen öğrenciler AÖF DGS puanları ve DGS açıköğretim bölümleri listesini araştırıyor. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi AUZEF ve Erzurum ATA AÖF başta olmak üzere DGS puanları ve DGS açıköğretim bölümleri sorgulanıyor. İşte liste liste AÖF DGS puanları ve bölümlerin sıralamaları...
YÖKDİL 2 SINAVI NE ZAMAN? YÖKDİL/2 sınava giriş yerleri açıklandı mı? 2022 YÖKDİL/2 sınav tarihi ve saati
11 Ağustos 2022 - 10:49
YÖKDİL/2 sınavı için geri sayım başladı
YÖKDİL 2 sınavı için heyecanlı bekleyiş başladı. Sınav tarihine sayılı günler kala sınav yerleri ve sınav saati sorgulanıyor. 6-18 Temmuz 2022 tarihleri arasında başvurusu alınan ve ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı YÖKDİL’in bu yıl yapılacak ikinci sınavına katılım sağlayacaklar, “YÖKDİL/2 ne zaman, saat kaçta?”, “YÖKDİL/2 sınav yerleri açıklandı mı?” sorularına cevap aramaya başladı.
ÖSYM DGS SONUÇ SORGULAMA EKRANI 2022 - DGS Sonuçları Açıklandı Mı? (İLK SONUÇLAR BURADA)
11 Ağustos 2022 - 10:00
DGS sonuçları için artık son gün!
2 yıllık öğrenimlerini 4 yıllığa tamamlamak isteyen öğrencilerin 03.07.2022 tarihinde girdiği DGS sınavı sonuçları binlerce öğrenci tarafından merak ediliyor. ÖSYM DGS sınav sonuç tarihinin ne zaman açıklanacağını duyurdu. Öğrenciler 12 Ağustos 2022 tarihini beklemeye koyulurken Dikey Geçiş Sınavı Sonuçları açıklanır açıklanmaz burada olacak. ÖSYM DGS sonuç sorgulama ekranı ile sınavı kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz.
PMYO SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK? Polis Akademisi (PA) Polislik Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?
10 Ağustos 2022 - 12:00
PMYO sınavları için geri sayım başladı!
PMYO sınavları ile ilgili araştırmalar yoğunlaştı. Polis Akademisi (PA) tarafından sınav ile ilgili yapılacak olan açıklama merakla beklenirken, polislik başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da sorgulanıyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılına yapılacak olan alımlar için başvurular 5 Ağustos 2022 tarihinde sona ermişti. Başvuruların sona ermesinin ardından gözler başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ve sınav tarihine çevrildi. PMYO sınavına katılmak için hak kazanan adaylar sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünde geçirilecek ve PMYO sınavları fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakatı olacak şekilde iki aşamada gerçekleştirilecek. Peki PMYO sınav tarihleri açıklandı mı? 2022 PMYO sınavları ne zaman? Polislik başvuru sonuçları açıklandı mı? Detaylar haberimizde…
2022 YENİ KPSS NE ZAMAN? ÖSYM, KPSS Takvimi Duyurdu! ÖABT, Alan Bilgisi, Genel Yetenek Tarihleri...
10 Ağustos 2022 - 09:03
Yeni KPSS takvimi belli oldu
Yediiklim Yayıncılık'a ait olduğu iddia edilen bazı soruların sınavda birebir çıkmasının ardından KPSS Lisans sınavı iptal edildi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Tüm memur adayları iptal edilen KPSS Lisans ve ertelenen KPSS ÖABT, Alan Bilgisi sınavlarının tarihini merak ediyor. Nihayet açıklama ÖSYM Yeni Başkanı Bayram Ali Ersoy'dan geldi. ÖSYM KPSS sınav takvimini güncel bir şekilde yayımladı. Peki KPSS 2022 sınavları ne zaman, ertelenen KPSS tarihleri belli oldu mu? İşte KPSS Lisans, ÖABT ve Alan Bilgisi yeni KPSS tarihleri..
KPSS'de yeni güncelleme
09 Ağustos 2022 - 18:52
ÖSYM duyurdu: KPSS'de yeni güncelleme!
Son dakika haberi: ÖSYM'den, KPSS ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Buna göre, 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT Oturumları için sınav tarihleri belli oldu.
ÖSYM SONUÇ BELGESİ İNDİRME 2022 - YKS Üniversite tercihleri açıklandı mı? ÖSYM Ais İle Sorgula!
09 Ağustos 2022 - 17:36
ÖSYM tercihler bu sistem üzerinden açıklayacak
ÖSYM sonuç belgesi indirme, YKS tercih sonuçlarının açıklanmasına az bir süre kalmışken adaylar tarafından sorgulanıyor. Öğrenciler, yaptıkları tercih işleminin sonrasında hangi üniversiteye yerleşeceklerini ÖSYM sonuç belgesi üzerinden öğrenecek. Artık üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması için geri sayıma başlanırken bizde tgrthaber.com.tr olarak ÖSYM ais üzerinden sonuç belgesi indirme sayfasını sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2022 ÖSYM sonuç belgesi indirme sayfası için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz!
KPSS 2022 TAKVİMİ AÇIKLANDI: YENİ BAŞVURU ALINACAK MI? KPSS’ye daha önce başvurmayanlar, başvuru yapabilecek mi?
09 Ağustos 2022 - 15:35
KPSS’ye daha önce başvurmayanlar, başvuru yapabilecek mi?
KPSS 2022 takvimi, ÖSYM tarafından 8 Ağustos’ta açıklandı. Kopya soru iddialarıyla iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) hangi tarihte yenileneceği büyük bir merak konusuydu. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy’un yapmış olduğu açıklamaların ardından duyurulacak yeni KPSS takvimini merakla bekleyen adaylar, dün yapılan açıklamanın ardından meraklarını giderdi. 18 Eylül’e ertelenen 2022 KPSS sınavına daha önceden başvuru yapmayı kaçıranlar ise yeni sınava başvuru yapıp yapamayacaklarını sorguluyor. Peki KPSS’ye daha önce başvurmayanlar, başvuru yapabilecek mi? 2022 KPSS’ye başvurmayanlara başvuru hakkı tanınacak mı? ÖSYM ertelediği KPSS için yeni başvuru alacak mı? Detaylar haberimizde…
ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 YKS Tercih Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı.. ÖSYM Kayıt Tarihlerini Duyurdu!
09 Ağustos 2022 - 14:15
YKS tercih sonuçları için geri sayım başladı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih sonuçları için artık sayılı günler kaldı. ÖSYM sınav takvimi kapsamında 2022 üniversite kayıtları 22-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. YKS üniversite kayıt tarihlerinin açıklanmasıyla artık ibre iyice YKS tercih sonuçlarına döndü. Arzu ettiği okula girmek adına puanları kapsamında tercih yapan aday üniversiteliler, ÖSYM'nin bir an önce üniversite tercih sonuçlarını açıklamasını bekliyor. Peki 2022 üniversite tercihleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte tüm ayrıntılar... 
2022 AÖF YAZ OKULU GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI | Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Sınavları Ne Zaman, Saat Kaçta?
09 Ağustos 2022 - 11:58
2022 AÖF YAZ OKULU GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI | Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Sınavları Ne Zaman, Saat Kaçta?
Eğitim yaşantısına açık ve uzaktan eğitim fakültesinde devam etmek isteyen öğrenciler için Eskişehir Anadolu Üniversitesi sınav giriş yerleri belli oldu. AÖF tarafından duyurulan sınav giriş yerlerinden sonra, sınava katılım gösterecek on binlerce öğrenci AÖF yaz okulu giriş belgesi sorgulama ekranı üzerinden sınav giriş belgesi almak istiyor. Eskişehir AÖF yaz okulu sınavlarının hangi tarihte gerçekleşeceği, sınav saatleri ise araştırılıyor. İşte Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu sınav tarihleri ve AÖF giriş ekranı üzerinden belge sorgulama ekranı...
KPSS ÖNLİSANS SINAVI NE ZAMAN? KPSS Önlisans oturumları ertelendi! İşte ÖSYM KPSS Önlisans Yeni Sınav Tarihleri!
08 Ağustos 2022 - 17:14
KPSS Önlisans Sınav Tarihleri Değiştirildi!
KPSS Lisans sınavlarında meydana gelen soruşturma sonucunda sınav tarihlerinin ertelenmesi üzerine gözler KPSS Önlisans sınavına çevrilmişti. Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy tarafından yapılan açıklamayla yeni bir sınav takviminin oluşturulacağına yönelik haberler, KPSS önlisans sınavlarında da aynı değişikliğe gidilip gidilmeyeceği konusunu gündeme getirmişti. Bugün ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla yeni tarihleri belli olan KPSS Lisans oturumları ile birlikte Önlisans oturumlarında da tarih değişikliğine gidildi. Peki yeni KPSS önlisans sınav tarihleri ne zaman? KPSS önlisans sınavları ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde…
KPSS YENİ SINAV TARİHİ NE ZAMAN? ÖSYM Açıkladı! İşte Yeni KPSS Tarihi
08 Ağustos 2022 - 16:39
ÖSYM Yeni KPSS Tarihini Açıkladı
KPSS yeni sınav tarihi, atılan iddialar sonrası 31 Temmuz’da gerçekleştirilen ilk oturumunun iptal edilmesi ile birlikte en çok merak edilen konular arasında yer alıyordu. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, yeni bir KPSS sınav takvimi oluşturulacağına yönelik açıklamalarda bulunmuş, yeni KPSS tarihinin yakın bir zamanda açıklanacağını belirtmişti. Beklenen haber ÖSYM’den geldi. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden yayınlanan yeni sınav tarihinin ardından, “KPSS sınav takvimi açıklandı mı?”, “ÖSYM KPSS yeni sınav takvimini ne zaman yayınlayacak?”, “Yeni KPSS sınav tarihi ne zaman?” gibi sorulara cevap aranmaya başladı.