TGRT Video Haber

İstanbul Havalimanı’nda akıllara zarar fiyatlar: Uçak biletine pizza

İstanbul Havalimanı'ndaki yiyecek ve içecek fiyatları görenleri şoke etti. Sosyal medyanın gündemine oturan pizza fiyatları neredeyse uçak biletleriyle yarışıyor. 

Türkiye bir yandan artan enflasyon mücadele ederken diğer yandan pek çok ürünün fiyatların her geçen gün artması vatandaşı isyan ettiriyor. İstanbul Havalimanı'ndaki yiyecek ve içecek fiyatları sosyal medyanın gündemine oturdu. İstanbul Havalimanı’nda büyük boy pizzanın fiyatının 530 liraya, orta boy pizzanın fiyatı 245 liraya kadar yükselmesi büyük tepki çekti. Uçak biletlerinin fiyatları ile yarışan pizzanın fiyatı çok konuşulurken sandviç, kola, su gibi diğer ürünlerin fiyatları da aşağı kalır değil.  

UÇAK FİYATLARIYLA YARIŞIYOR 

İstanbul Havalimanı'nda sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre büyük boy pizza 540 TL'ye satılırken Ankara-İstanbul arasında ortalama 540 TL'ye uçak bileti bulunabiliyor. Sandviçin tanesi 110 TL olduğu görülürken kutu kolanın 63 lira, tek stromboli 160 liraya ve kola ile alırsanız 225 lira, yarım literse su 31 liraya satılıyor. Yarım litrelik suyun fiyatı bir litre benzin fiyatından 6 lira fazla. 

SEBEBİ YÜKSEK KİRALAR 

İstanbul Havalimanındaki işletmeciler ise yüksek fiyatlara gerekçe olarak yüksek kira fiyatlarını gösteriyor. Ayrıca işletmeciler kiraların Euro üzerinden olmasından şikayetçi.