Tgrt Haber

Türkiye'de bir ilk: Bungalov mahalle kuruluyor

Bazı tatil bölgelerinde rastladığımız bungalov evleri, bu kez mahalle olarak göreceğiz. Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi, Kırklareli’nde hayata geçirilecek.

15-06-2023 13:14 | Güncelleme : 27-09-2023 19:02

Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi Kırklareli’nde yükselecek. Aynı yere, tam 168 bungalov ev inşa edilecek. Yeşil vadi inşaat tarafından yapılacak olan projeyi Yeşil Vadi Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan ile Yeşil Vadi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cihan Demirel TGRT Haber’e anlattı. Cihan Demirel projeyle ilgili şunları söyledi:

“Projeyi biz seçerken zaten insanların tercihine göre hareket ettik. insanların tercihi bu yönde olduğu için genelde doğa ile iç içe olmak istiyorlar işte etrafında gezme alanları yamaç paraşütü yapılan yerler diğer sosyal alanlarıyla beraber orman içinde bir yer.” 

PROJEYE İLGİ YOĞUN 

Konut projesihenüz inşaat tamamlanmadan evlerin önemli bölümü satıldı. İlginin çok yüksek olduğunu kaydeden Demirel, “Netice itibariyle bugün daha inşaat aşamasındayken bile yüzde 30 civarını sattık. Her hafta da birkaç tane satıyoruz. İnsanlar tercih ediyor.  Yeşil mahalle ismini taşıyacak Bungalov mahallesi, doğa ile iç içe bir yaşam vadediyor” dedi. 

ÖDÜLLÜK PROJE 

Yeşil Vadi Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan, “Projeye göre sinopta fabrikada üretiyoruz, kesimini yapıyoruz, burada da uygulamayı yapıyoruz. Onun için uygulamayı kendimiz yapıyoruz, keresteyi kendimiz alıyoruz, fabrikasyon bir çalışma değil. Çok özel ve butik bir çalışma yapıyoruz. Bu proje ödül alacaktır” ifadelerini kullandı. 

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.