2021-12-10 12:33:03

Adalet Bakanlığı Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alım şartları neler?

Adalet Bakanlığı, bünyesinde çalıştırmak üzere Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı alacağını Resmi Gazete’de yayınlanan haber ile duyurdu. Uzun zamandır personel alım haberlerini takip eden ve haberin ardından internet üzerinden yoğun bir araştırmaya başlayan vatandaşlar, “Adalet Bakanlığı kaç personel alacak?”, “Adalet Bakanlığı başvuru alım ne zaman?”, “Adalet Bakanlığı personel alım şartları neler?” sorularına cevap aramaya başladı.

Adalet Bakanlığı Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alım şartları neler?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Resmi Gazete’de Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı alacağını duyuran Adalet Bakanlığı, alacağı personelleri kendi bünyesinde çalıştıracak. Belirtilen pozisyonlarda uzun zamandır atama ve işe alım haberlerini takip eden vatandaşlar, bakanlığın duyurusunun ardından internet üzerinden yoğun bir araştırma yapmaya başladı. Peki Adalet Bakanlığı kaç personel alacak? Adalet Bakanlığı personel alım şartları neler? İşte detaylar…

ADALET BAKANLIĞI KAÇ PERSONEL ALACAK?

Adalet Bakanlığı kadrosunda çalıştırmak üzere Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı alacağını duyurdu. Resmi Gazete üzerinden yayınlana haberde yer alan bilgiye göre Adalet Bakanlığı, 50 psikolog, 30 pedagog ve 120 sosyal çalışmacı istihdam edecek. Toplamda 200 personel alacağını ifade eden Adalet Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yer alan haberi şu şekilde:

“Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği" hükümleri doğrultusunda, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri müdürlüklerinde istihdam edilecek 50 psikolog, 30 pedagog ve 120 sosyal çalışmacı personeli, sözlü sınav sonucuna göre alınacak.”

Adalet Bakanlığı 200 personel alımı için başvurular, e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Kendi bünyesinde çalıştırmak üzere Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı pozisyonlarında 200 personel alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanlığı başvuruları için adaylar, e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı adresine gitmeleri ve e-Devlet şifresi ile başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Adalet Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen personel alımları için belirtilen tarih aralığı 13-27 Aralık şeklindedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar, bu tarihler içerisinde e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM ŞARTLARI

Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı pozisyonlarında 200 personel alımı için aşağıda yer alan şartlara uyum sağlanması gerekmektedir:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak,
  • 2020 yılı Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nda KPSSP3 puan türünden 70 ve üstü puan almış olmak,
  • Psikolog kadrosu için Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak,
  • Pedagog kadrosu için Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak,
  • Sosyal Çalışmacı kadrosu için Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler Lisans bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak,
  • Diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak şartıyla yabancı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.
Etiketler