26˚
İstanbul
26˚
hafif yağmur
Nem %61
Rüzgar 4.68 /s
Cumartesi
26˚/19˚
Pazar
28˚/19˚
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
27 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-06 14:12:58

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4.175 sözleşmeli personel alımı ne zaman? ASDEP sonuçları açıklandı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4.175 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Açılan kadrolar arasında ASDEP alımları da bulunuyor. Başvurda bulunan adaylar ''Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman? ASDEP sonuçları açıklandı mı?'' sorularının cevabını arıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4.175 sözleşmeli personel alımı ne zaman? ASDEP sonuçları açıklandı mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı duyurusunun ardından başvuru kılavuz yayımlandı. 4.175 personel alımı yapılacağını duyan adaylar ASDEP alım şartları hakkında da araştırma yapıyor. İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında bilmeniz gerekenler. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4.175 sözleşmeli personel alanacağını duyurdu. Başvuruda bulunacak adaylar ''Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman? ASDEP başvurusu ne zaman başlayacak?'' sorusuna odaklandı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuruları 10 Ocak tarihinde başladı ve 20 Ocak tarihinde sona erdi. Alımlar adayların KPSS puanı üzerinden yapılacak. Başvuruların ardından gözler ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak sorularına çevrildi.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELERDİR? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar şartları araştırıyor. Bakanlık başvuru şartları için yayımladığı kılavuzda genel şartlar ve özel şartlar bulunuyor. İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları: 

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
  • Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
  • 65 yaşını bitirmemiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

ASDEP ALIMI NASIL YAPILACAK? 

ASDEP alımı ile ilgili gelişmeler devam ederken başvuruda bulunan kişiler ''ASDEP sonuçları neye gçre belirlenecek?'' sorusuna odaklandı.  ASDEP; Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun adaylar arasından geçerli KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan alanlardan, başvuruda bulunanların en yüksek puana göre sıralanması neticesinde, her bir İl için alınacak ASDEP görevlisi sayısının 5 (beş) katı aday içerisinden İl Müdürlüklerince yapılan değerlendirme sonucunda istihdam edilecek. 

ASDEP ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açılan 4.175 kişilik kadroda 1500 ASDEP alımı olacağı duyuruldu. Peki genel şartların yanında ASDEP başvuru şartları nelerdir? 

  • Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinin birinden mezun olmak,
  • 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli en az 60 puanı olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR? 

Adaylar başvurularını 10 Ocak 20 Ocak tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden giriş yaparak gerçekleştirecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuruları için adaylar sadece bir bölüm veya pozisyon için müracaatta bulunabilecek. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIPI PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN! 

Etiketler