2022-05-25 17:16:57 | Son Güncelleme : 2022-05-25 19:22:17

AK Parti'den Asgari ücret açıklaması: Canlı yayında soruya yanıt verdi

Katıldığı canlı yayınında ekonomiye ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir asgari ücrete zam hakkında açıklama yaptı.

AK Parti'den Asgari ücret açıklaması: Canlı yayında soruya yanıt verdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

“Dünyada yaşanan bir kriz var pandemi sonrası dünyasında yanı başımızda devam etmekte olan bir savaş var. Dünyada hemen hemen bütün ülkeler enflasyonla mücadele etme gayreti içerisindeler.” ifadelerini kullanan Kandemir, asgari ücret ile ilgili soruya da yanıt verdi.

NTV canlı yayınında ekonomiye ilişkin kritik değerlendirmelerde bulunan Kandemir “Orada bir problem varsa o problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar.” dedi.

Foto Galeri
Beştepe'den asgari ücrete ara zam sinyali

Aynı zamanda İstanbul Milletvekili olan Kandemir, Hükümetimiz ciddi adımlar atıyor atmaya devam ediyor. Vatandaşımız bunun Türkiye'nin müstakil meselesi olmadığını görüyor. İstikrarlı hükümetin bu sorunların üstesinden gelebileceğini de görüyor. Mücadeleye devam edeceğiz. Attığımız adımların etkisini de görüyoruz sokakta. Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş de olacak. Yaz süresi içerisinde de bunu hissedeceğiz. Çarşıda pazarda kademeli bir şekilde göreceğiz ki fiyatlar iyileşme olacak.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete Temmuz’da zam konusuna ilişkin "Böyle bir değerlendirme gerektiğinde vatandaşımızdan esirgemeyiz" demişti.

Gececi25 Mayıs 2022 22:57

Gereken olmalı Asgari ucretlide bu ülkenin insanı bir iyileşme olsun ama işverenle işçinin arasında bir zorluk olmamalı isverende zor birakilmamalidir