Tgrt Haber

Akaryakıtın hızına yetişilmiyor! İnişler çıkışlar araç sahiplerini yordu, bu kez benzine indirim geliyor

26 Eylül 2023 09:42 - Güncelleme : 26 Eylül 2023 09:49
Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: TGRT Haber

Küresel petrol fiyatlarındaki dalgalanma, dövizdeki değişiklikler ve piyasadaki kriz bekleyişi akaryakıt fiyatlarına yansıyor. Önce Suudi Arabistan ve Rusya’nın kesinti kararı sonrasında petrol arzının artacağı ve buna bağlı olarak fiyatların yükseleceği endişesi hem bezinde hem de motorinde artışlara neden oluyor. İnişler çıkışlar araç sahiplerini yorarken, bu kez akaryakıt cephesinden iyi haber geldi. Bu gece yarısından itibaren benzine indirim geliyor.

Akaryakıtın hızına yetişilmiyor! İnişler çıkışlar araç sahiplerini yordu, bu kez benzine indirim geliyor
Petrol Fiyatları, Benzine Zam, Motorin, Benzin, Akaryakıta Zam, Benzin Fiyatları, Benzine Indirim, Akaryakıta Indirim

Petrol fiyatlarındaki dalgalanma sürüyor. Küresel piyasalarda kesintilerle başlayan arz endişesi yükselirken, petrol devi ülkelerden gelen haber akışları fiyatlamalar üzerinde etkisini sürdürüyor. Art arda gelen zamlar, dövizdeki değişiklikler ve arz daralması nedeniyle fiyatlar neredeyse 100 dolara dayanmıştı. Rusya’nın petrol ihracatında frene basarak benzin ve motorin ihracatına kısıtlama getirmesi sonrasında da yasakta yaptığı düzenleme piyasaları rahatlattı.

Rusya hükümeti, yakıt ürünlerine getirdiği yasakta değişiklik yaparak, gemi yakıtı ve kırsal motorin ihracatını serbest bıraktı. Akaryakıtta bir nebze olsun yukarı yönlü yükselişin ateşi dinerken fiyatlamalara olan etkinin geçici olduğu ifade ediliyor.

Çin etkisi ve buna bağlı olarak küresel petrol arzının artacağı ve fiyatların yükseleceği endişesi hem bezinde hem de motorinde artışlara neden oluyor.

BENZİNE İNDİRİM YOLDA, TABLO DEĞİŞİYOR!

Geçtiğimiz hafta motorine 2,03 TL, benzine de 1 lira 60 kuruş zam yapılmıştı. İnişler çıkışlar araç sahiplerini yorarken, bu kez akaryakıt cephesinden iyi haber geldi. Bu gece yarısından itibaren benzine indirim geliyor. İndirim yarından itibaren geçerli olacak, yeni fiyat pompaya yansıyacak. Şu an İstanbul'da motorinin litresi 40 liradan satılıyor. Çarşamba gününden geçerli olmak üzere benzine 1,15 TL indirim bekleniyor.

İŞTE GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI (26 EYLÜL 2023)

İSTANBUL

Benzin: 38,47 TL

Motorin: 39,87 TL

LPG (Otogaz): 17,14 -17,60 TL

ANKARA

Motorin fiyatı: 40,52 TL

Benzin fiyatı: 39,03 TL

LPG fiyatı: 16,29 TL

İZMİR

Motorin fiyatı: 40,71 TL

Benzin fiyatı: 39,13 TL

LPG fiyatı: 16,00 TL

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.