Tarih : 22.06.2017 - 10:06 Yorum : 0

Altın fiyatları ne kadar oldu | Çeyrek kaç lira? | 22 Haziran Altın fiyatları

Haftanın dördüncü gününde altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek kaç lira? Yatırımcıların gözbebeği olan altın dalgalanmayı sürdürüyor. Kapalıçarşı'da gram altın 142 lira bandında seyrediyor. İşte son durum...

Altın fiyatları ne kadar oldu | Çeyrek kaç lira? | 22 Haziran Altın fiyatları

Yatırımcılarının merak ettiği altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. Altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek kaç lira? İşte Kapalıçarşı'da altın fiyatları.

Altın Fed beklentileri ile yükseldi

Altın fiyatları, petroldeki düşüşün ABD Merkez Bankası`nın faiz kararında etkili olabileceği beklentisi ile yükseldi.

Altın fiyatları, Petroldeki düşüşün daha zayıf bir enflasyon görünümüne yol açması ile birlikte, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımlarının hızının yavaşlayacağı beklentilerine bağlı olarak, yükselişini ikinci güne taşıdı.

Altının onsu yüzde 0.5 yükselerek ons başına 1,252.42 dolara çıktı. Metal Çarşamba günü yüzde 0.3 yükselmişti.

Petrol fiyatları, ABD'de artan üretimin OPEC'in üretim kısıntılarının etkilerini gidereceği endişeleri ile düştü ve ayı piyasasına girdi.

National Australia Bank ekonomisti John Sharma, "operformansını iyileştirmesinin temel nedeni, Petrol fiyatlarının 45 doların altına düşmesi," dedi ve "Bu durum hisse senedi piyasasını olumsuz etkiledi, yatırımcı beklentilerini zedeledi ve enflasyonun izleyeceği yol ve faiz görünümü konusunda soru işaretleri oluşturdu" şeklinde görüş bildirdi.

Bu hafta başında, New York Fed Başkanı William Dudley, sıkı işgücü piyasasının er ya da geç enflasyonu tetikleyeceğini söylerken, Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, para politikasını daha da sıkılaştırmadan önce, fiyat baskılarındaki yavaşlamanın geçici olduğunu görmek istediğini kaydetti.

Spot gümüş yüzde 0.9 yükselerek ons başına 16.6195 dolara çıkarken, platin yüzde 0.4 prim yaparak ons başına 932 dolara çıktı ve palladyum yüzde 0.1 kayıpla ons başına 889.26 dolara indi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber