Tarih : 08.06.2021 - 23:05 Yorum : 0

Amasra-1'de keşfedilen doğal gaz enerjiye dönüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Türkiye'nin Karadeniz'deki ikinci keşfi olan Amasra-1 kuyusundan çıkarılan doğal gazın yakılarak mühendislerin elinde enerjiye dönüştüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bildirdi.

Amasra-1'de keşfedilen doğal gaz enerjiye dönüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez sosyal medya hesabından, Amasra-1 kuyusundan çıkan 135 milyar metreküplük doğal gazın laboratuvar ortamında yakılmasının görüntülerini paylaşarak Amasra-1 kuyusundan çıkan doğal gazın mühendislerin elinde enerjiye dönüştüğüne dikkati çekti.

“SANAYİYİ DAHA GÜÇLÜ KILACAK”

Bakan Dönmez, "Karadeniz’deki ikinci keşfimiz Amasra-1 kuyusundan çıkan doğal gaz mühendislerimizin elinde enerjiye dönüştü. Keşfimizin ateşi Türkiye'mizin gecelerini daha aydınlık, kışlarını daha sıcak, sanayisini daha güçlü kılacak." ifadelerini kullandı.

TOPLAM GAZ REZERVİ 540 MİLYAR METREKÜP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki Kuzey Sakarya Gaz Sahası'nda bulunan Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni rezerv keşfedildiğinin müjdesini vermişti. Söz konusu keşifle, Türkiye'nin Karadeniz'de keşfettiği toplam gaz rezervi 540 milyar metreküpe ulaştı.

Bakan Dönmez duyurdu! Doğal gaz keşfinin ardından yeni müjdeler yolda Bakan Dönmez duyurdu! Doğal gaz keşfinin ardından yeni müjdeler yolda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin sondaj çalışmaları hakkında canlı yayında açıklamalarda bulundu ve yeni bir müjdenin gelebileceğinin sinyalini verdi.

Bakan Soylu’dan doğalgaz keşfi yorumu: Varsın çatlasınlar patlasınlar Bakan Soylu’dan doğal gaz keşfi yorumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Karadeniz’de bulunan yeni doğal gaz rezervi müjdesini açıklamıştı. Doğal gaz keşfi ile ilgili değerlendirmede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz ne kadar bulursak onlar o kadar çatlayacak, varsın çatlasınlar, patlasınlar” dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber