20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-22 12:11:11

Ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu? 5 litre Ayçiçek yağı kaç TL? 2022 güncel yağ fiyatları!

“Ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu?” sorusu, özellikle 2021 yılının son dönemlerinde yağ fiyatlarına gelen yüksek zamların ardından en çok sorulan sorulardan biri oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kur Korumalı TL Mevduatı ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların ardından döviz kurunda görülen gerilemelerin ardından market fiyatlarında da düşüşler meydana geldi. Ayçiçek yağı fiyatları da bu düşüşlerden etkilenen ürünler arasında yer alıyordu. Temel gıda ürünlerinde yaşanan artışa yönelik başlatılan KDV oranlarında sadeleşmeyi öngören çalışmanın sonuna gelindi. Bunun üzerine vatandaşlar, yağ fiyatlarını öğrenebilmek için internet üzerinden yapmış oldukları araştırmalarda, “Ayçiçek yağı ne kadar?”, “5 litre Ayçiçek yapı kaç TL?”, “2022 yağ fiyatları nasıl?” sorularına cevap aramaya başladı.

Ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu? 5 litre Ayçiçek yağı kaç TL? 2022 güncel yağ fiyatları!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kur Korumalı TL Mevduatı ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların ardından, fahiş fiyatlarla satış yapan marketler zinciri ve çok sayıda market, Ayçiçek yağ fiyatlarında indirime gitti. Ayrıca temel gıda ürünlerinde meydana gelen artışların önlenebilmesi adına başlatılmış olan KDV oranlarında sadeleşme çalışmasının da sonuna gelindi. Bunun üzerine güncel Ayçiçek yağı fiyatları en merak edilen konular arasında yerini aldı. Yeni yılın gelmesiyle birlikte güncellenen yağ fiyatları üzerine internet üzerinden en sık araştırılan konuların başında geliyor. Peki Ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu? 5 litre Ayçiçek yağı kaç TL? 2022 güncel yağ fiyatları nasıl? İşte detaylar…

AYÇİÇEK YAĞI VE TEMEL GIDA ÜRÜNLERİNDE İNDİRİM

Gıda ürünlerinde meydana gelen fiyat artışlarının önünü kesebilmek için başlatılmış olan KDV oranlarında sadeleşme çalışmasının sonuna yaklaşıldı. Bakanlığın tüm taraflarla görüşerek yürütmekte olduğu bu çalışma kapsamında sadece temel gıda ürünleri için değil satışa sunulan tüm ürünler için KDV oranlarında sadeleşme konusu ele alınacak. Yakın zamanda bitirilmesi öngörülen çalışmanın kapsamında Gelir İdare Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ve odalar gibi tüm tarafların görüşlerini, KDV çalıştayları almaya ve düzenlemeye başladı.

Ayçiçek yağı, süt, un, makarna, yumurta gibi ürünlerin fiyatlarında düşüş sağlayacak olan bu çalışma, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülecek olup, KDV oranlarında değişiklik sağlanacak. KDV konusunda ortak bir aklın oluşturulması hedeflenen çalışmada, farklı oranlarda uygulanmakta olan KDV’deki oranların daha anlaşılır ve sade hale getirilmesi amaçlanıyor. Yapılacak olan bu düzenleme ile gıda ürünlerinin fiyatlarında düşüş sağlanacağı düşünülüyor.

AYÇİÇEK FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kur Korumalı TL Mevduatı ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların ardından döviz kurunda meydana gelen gerileme ile birlikte market fiyatlarında da indirime gidilmişti. Daha sonra temel gıda ürünlerindeki fiyat artışlarının önüne geçebilmek için bakanlık tarafından KDV oranlarında sadeleşmeyi amaçlayan bir çalışma başlatıldı. Çalışmanın sonlanmasına çok az zaman kala Ayçiçek yağı fiyatları ve temel gıda ürünlerinin fiyatlarında indirim yapılacağı öngörülmeye başladı. Bunun üzerine vatandaşlar, Ayçiçek yağı fiyatlarının ne kadar olduğuna dair net bir bilgiye ulaşmak istedi.

İndirimli Ayçiçek yağı satışı yapan marketleri araştıran vatandaşlar, hangi markette en ucuz Ayçiçek yağı bulunur konusundan da yakından ilgileniyor. Zincir marketler ise Ayçiçek yağı fiyatları ile ilgili harekete geçti ve indirime gitti. İşte 2022 güncel Ayçiçek yağı fiyatları…

2022 AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

Yapılan son indirimlerin ardından ayçiçek yağlarındaki güncel fiyatları sizler için derledik. Ayçiçek yağında mevcut olan bu indirimler kısa bir süre için geçerli olabilir. Güncel fiyatları haberimizden takip edebilirsiniz...

 • BİM Sole 1 litre Ayçiçek yağı 23,90 TL
 • BİM Sole 2 litre Ayçiçek yağı 45,90 TL
 • Komili 4 Litre Ayçiçek 70.95 TL
 • A101 Yudum Bitkisel Sıvı Yağ Omega 3 litre 84,90 TL
 • A101 Yudum Ayçiçek Yağı 3 litre 69,95 TL
 • A101 Biryağ Ayçiçek Yağı 2 litre 74,90 TL
 • A101 Sırma Ayçiçek Yağı 4 litre 74,90 TL
 • A101 Vera 2 litre Ayçiçek yağı 44,50 TL
 • A101 Vera 4 litre Ayçiçek yağı 72,95 TL
 • A101 Vera 1 litre Ayçiçek yağı 23,90 TL

5 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI KAÇ TL?

5 litre Ayçiçek yağı fiyatları üzerinde özellikle araştırma yapan vatandaşlar için 5 litrelik Ayçiçek yağı fiyatlarını listeledik:

 • Orkide 5 Litre Ayçiçek Yağı: 63.95 TL
 • BİM Sole 5 litre Ayçiçek yağı 109,90 TL
 • A101 5 L Pet Vera Ayçiçek Yağı 108.90 TL
 • Migros 5 Litre Ayçiçek Yağı 64,50 TL
 • Biryağ 5 Litre Ayçiçek 67,95 TL
Etiketler