Tgrt Haber
12 Şubat 2024 11:17 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 11:41

Bakan Göktaş duyurdu: Yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş "Şubat ayına ilişkin 6,3 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık" dedi.

Editör: Sevde Nur Demir / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Bakan Göktaş duyurdu: Yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık
Yaşlı Aylığı, Emekli Aylığı, Bakan Göktaş

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şubat ayına ilişkin toplam 6,3 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Göktaş açıklamalarının devamında bu kapsamda yaklaşık 3,5 milyar TL tutarında yaşlı aylığını ve yaklaşık 2,8 milyar TL tutarındaki engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını ifade etti.

MEMUR MAAŞLARINA GÖRE YENİDEN HESAPLANDI

Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenlemeyle birlikte engelli ve yaşlı vatandaşlara yapılan ödemelerin arttığını hatırlatan Bakan Göktaş şunları kaydetti:

Sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinde yüzde 50’ye yakın artış oldu.

Bu doğrultuda yaşlı aylığı 2 bin 348 TL’den 3 bin 504 TL’ye

Yüzde 40-69 arası engelli oranına sahip vatandaşlarımızın aylıkları ve 18 yaş altı engelli yakını olan vatandaşlara ödenen engelli yakını aylığı 1874 TL’den 2 bin 797 TL’ye çıktı.

Yine yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşlarımızın aylıkları da 2 bin 811 TL’den 4 bin 196 TL’ye yükseldi.

Bakan Göktaş duyurdu: Yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık - 1. Resim

6,3 MİLYAR TL'LİK ÖDEMELER HESAPLARA YATTI

Bakan Göktaş, şubat ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını Ocak ayından kaynaklanan farkı ile birlikte ödediklerini ifade etti.  Göktaş, “Bu doğrultuda şubat ayına ilişkin toplam 6,3 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

HER ALANDA YANLARINDAYIZ

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan  Göktaş, şöyle devam etti: “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarındayız.”

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...