Tgrt Haber
24 Şubat 2024 17:34 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 17:36

Bakan Işıkhan'dan "Çalışma saatleri kısalacak mı? sorusuna cevap

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan çalışma saatlerinin kısalacağına ilişkin iddialara açıklık getirdi. Işıkhan, "Bakanlık tarafından bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberleri dikkate almayın" dedi.

Editör: Sevde Nur Demir / Kaynak: TGRT Haber
Bakan Işıkhan'dan "Çalışma saatleri kısalacak mı? sorusuna cevap
bakan ışıkhan,çalışma saatleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bir süredir konuşulan çalışma saatleriyle ilgili iddialar hakkında konuştu. Bakan Işıkhan “Bakanlık tarafından bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberleri dikkate almayın” uyarısında bulunarak şunları kaydetti:

HABERLERİ DİKKATE ALMAYIN

"Son zamanlarda çalışma hayatıyla ilgili bizim dışımızda çokça yorum ve haberler olduğunu görüyoruz. Tabii ki çalışma hayatı dinamik bir yapıya sahip ve her zaman üzerine konuşulacak, 'Daha iyi nasıl yaparız?' diye tartışılacak bir alandır. 

Biz daima işçimizin ve işverenimizin kazanılmış haklarını korumayı öncelikliyoruz. Bu yüzden doğrudan bizden bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini belirtmek isterim. Yapılacak çalışmaların iş hayatının tüm paydaşlarının ortak görüşleriyle belirleneceğini sözlerime eklemek isterim" 

"22 YILIN EN DÜŞÜK İŞSİZLİK ORANI"

Bakan Işıkhan, çalışma hayatındaki kayıt dışı istihdamı azaltmayı da hedeflediklerini belirterek  "Önümüzdeki ay açıklanacak 2023 yılı verilerinde hem genelde hem kadınlarda hem de gençlerde 2002 yılından bu yana en yüksek iş gücüne katılım oranları ve istihdam oranları beklenmektedir.

Aynı şekilde tüm diğer göstergeler, son 22 yılın en düşük işsizlik oranının ortaya çıkacağına işaret etmektedir. Diğer yandan İş Pozitif'i başlattığımız 9 Şubat’tan bu yana, yani geçtiğimiz 2 hafta içinde 15 bin 262 kadını işe yerleştirdiğimizin müjdesini vermek istiyorum. Bu rakamlar, hem İş Pozitif programımızın hem de diğer istihdam politikalarımızın ne derece etkili olduğunu göstermektedir." dedi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...