Tgrt Haber
04 Nisan 2024 14:43 - Güncelleme : 04 Nisan 2024 14:48

Bakan Şimşek ve MB Başkanı Karahan ABD yolcusu!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın 16 Nisan'da Amerika’ya gideceği öğrenildi.

Editör: Sevde Nur Demir / Kaynak: Bloomberg HT
Bakan Şimşek ve MB Başkanı Karahan ABD yolcusu!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’nın  16 Nisan’da Washington'a gidecekleri açıklandı. 17 Nisan’dan itibaren toplantılara katılacak olan Şimşek, ikili görüşmeler gerçekleştirecek, yatırımcılarla bir araya gelecek.

TOPLANTILARA KATILACAKLAR

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan 16 Nisan’da olağan IMF-Dünya Bankası toplantılarına katılmak üzere ABD’ye gidiyor.

BAKAN ŞİMŞEK 22 NİSAN'DA NEW YORK'TA

Bloomberg'te yer alan habere göre Şimşek’e ziyaretlerinde Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan da eşlik edecek. 17 Nisan’dan itibaren toplantılara katılacak olan Şimşek ikili görüşmeler gerçekleştirecek, yatırımcılarla bir araya gelecek.

Washington temaslarının ardından Şimşek 22 Nisan’da New York’ta ayrı bir yatırımcı toplantısına katıldıktan sonra 23 Nisan’da Türkiye’ye dönecek.

Kaynak: Bloomberg HT
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...