22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %45
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-26 12:14:23

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı! 259 milyon lira ödeme yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayına ilişkin Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında ihtiyaç sahiplerine 259 milyon lira ödeme yapılacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı! 259 milyon lira ödeme yapılacak
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ocak ayında planlanan, “Şartlı Eğitim”, “Şartlı Sağlık Yardımları” ve “Çoklu Doğum” destek programlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Derya Yanık yaptığı yazılı açıklamada, ocak ayına ilişkin Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında ihtiyaç sahiplerine 259 milyon lira ödeme yapılacağını bildirdi.

DÜZENLİ NAKDİ YARDIM

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla, ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim desteğinde bulunduklarını kaydeden Yanık, Şartlı Sağlık Yardımı ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığının belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunduklarını belirtti.

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocuklu ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini aktaran Yanık, "Bu kapsamda, ocak ayına ilişkin bu üç sosyal yardım programlarımız ile 259 milyon lira ödeme yapacağız." ifadesini kullandı.

Etiketler