Tgrt Haber
11 Şubat 2024 14:03 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 14:04

Belediye işçisi dev zammı kaptı! En düşük işçi maaşı yüzde 100 arttı

Belediyeler çalışanlarının maaş zamlarını duyurmaya devam ediyor. Son zam haberi Eyyübiye Belediyesi’nden geldi. Belediye maaş düzenlemeleri kapsamında işçisinin yüzünü dev zamla güldürdü. Yapılan zamla en düşük işçi maaşı yüzde 100 arttı

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Belediye işçisi dev zammı kaptı! En düşük işçi maaşı yüzde 100 arttı
İşçi Zammı, Kamu İşçisi Zam, Belediye, Belediye İşçisi, Maaş Zamları, Şanlıurfa, Eyyübiye Belediye

Belediye çalışanlarının maaş düzenlemeleri devam ederken, Türkiye’nin pek çok yerinden zam müjdeleri de gelmeye devam ediyor.

Belediye çalışanlarının zamları bu yıl rekorları gördü. Belediyeler bu yıl zamda yarışırken işçiler de bu zamana kadar görülmemiş artışları aldı.

Son maaş zam haberi ise Şanlıurfa’nın Eyyübiye Belediyesi’nden geldi. Belediye çalışanlarına öyle bir zam verdi ki, yapılan artışla maaşlar 2 katına çıktı. Belediye ara zam ve maaş promosyonu sözünü de işçiye verdi.

EN DÜŞÜK MAAŞI 35 BİN LİRAYA DAYANDI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, belediye personeliyle bir araya geldi. Belediyede çalışan işçilerin en düşük maaşın 17 bin TL’den 34 bin TL’ye yükseltildiğini müjdeleyen Başkan Kuş’un açıklaması büyük sevinçle karşılandı.

Eyyübiye Belediyesinin tüm birimlerinde çalışan personelin bir araya geldiği buluşmada bir konuşma yapan Başkan Mehmet Kuş, 2019 yılından bu yana personeli aile fertleri gibi gördüğünü ve her zaman yanlarında olduklarını belirterek, hiçbir çalışanın mağdur olmasına müsaade etmediklerini ifade etti. Göreve geldiği 2019 yılından itibaren alın teri çok önemli diyerek, alın teri dökenlerin haklarını tam anlamıyla vereceklerini söylediklerini ve yapılan ilk protokolle çalışanların maaşlarında iyileştirmeler yaptıklarını ifade eden Başkan Kuş, “Sizleri beş yıl boyunca maaş anlamında hiç kimseye karşı ezdirmedik, Allah’ın izniyle ezdirmeyeceğiz” dedi.

Eyyübiye’deki değişime dikkat çeken Başkan Kuş, “Sizlerin gayret, çaba ve destekleriyle verdiğimiz tüm sözleri tuttuk. Çok güzel hizmetler yaptık. Cumhurbaşkanımız da tabi bu destek ve gayretlerinizi gördü. Eyyübiye için görevi, sizin adınıza şahsıma tebliğ etti. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye işçisi dev zammı kaptı! En düşük işçi maaşı yüzde 100 arttı - 1. Resim

MAAŞ ZAMMI, 3 AY SONRA İYİLEŞTİRME VE PROMOSYON

Çalışanların maaş düzenlemelerini hiçbir zaman seçim kaygısıyla yapmadıklarını, asgari ücretin 17 bin TL seviyesine ulaştığını hatırlatan Başkan Mehmet Kuş, “Bugün itibariyle en düşüğü 17 bin TL olan maaşlarımızı 34 bin TL seviyesine çıkarıyoruz. Yaptığımız zam, hepinize hayırlı, uğurlu olsun” müjdesini verdi. Başkan Kuş, banka maaş promosyonu konusunda da ilgili başkan yardımcısının bankalarla görüşmeler yapmaya başladığını belirterek, buradan gelecek desteğin de işçilere önemli bir katkı olacağını, üç ay sonra toplu sözleşme kapsamında maaşlarda tekrar bir iyileştirme yapılacağını söyledi.

Hayatı boyunca adil olmaya büyük önem gösterdiğini, adil bir yönetim tarzı ortaya koymaya çalıştığını, incinmesine rağmen hiç kimseyi incitmediğini ifade eden Başkan Kuş, tüm personelin de bu hassasiyetle görevlerinin gereğini yapmasını, aidiyet duygusuyla hizmetlerini yerine getirmesini rica etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...