2022-07-01 10:17:39 | Son Güncelleme : 2022-07-01 10:24:49

Binance delist etmeye devam ediyor: Şimdiki kurban GRS, NAS ve GO coin

Kripto para ekosistemlerindeki olumsuz hava devam ederken, Binance 2022 yılında yeni listelemeden daha çok delist etmeye devam ediyor. Son olarak birçok işlem çiftini delist eden kripto para borsası Binance, GRS, NAS ve GO coini delist edeceğini açıkladı

Binance delist etmeye devam ediyor: Şimdiki kurban GRS, NAS ve GO coin
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Binance delist etmeye devam ediyor: Şimdiki kurban GRS, NAS ve GO coin

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, 2022 yılında kripto para projelerinin gözünün yaşına bakmıyor. Bu sene başından beri 30'dan fazla kriptoyu direkt olarak, 50'den fazla işlem paritesini çift olarak delist etti. Binance'nin bu yıl içerisinde minimum seviyede listeleme yapması da yatırımcıların gözünden kaçmadı. 

BINANCE DELİST ETMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Düşen Bitcoin fiyatlarını yeniden toparlamak için elini taşın altına koyan Binance, delist işlemlerine ara vermeden devam ediyor. Kripto para ekosisteminde bu saatten sonra kimsenin gözünün yaşına bakmayan Binance, 3 farklı coini platformundan kaldırdığını açıkladı. Son olarak Binance aşağıda verdiğimiz 3 adet işlem çiftini delist etmişti:

  • Holo (HOT) / BNB (BNB)
  • Perl.eco (PERL) / BNB (BNB)
  • Spell (SPELL) / BNB (BNB)

Binance, 1 Temmuz 2022 tarihinde açıkladığı duyuru ile GRS coin, NAS coin ve GO coin varlıklarının ticaretine artık izin vermeyecek. 

DELİST NE DEMEK?

Delist, isminden de anlaşılacağı üzerine listeden çıkarmak, yok etmek manasını taşımaktadır. Yalnızca kripto para borsalarında değil, alışılagelmiş borsalarda da x bir varlığın alım-satım işlemerin durdurulması halinde kullanılır. 

Delist etme işlemi, birçok durumda gerçekleşebilir. Ancak en önemli neden borsada işlem gören hisse veya kripto para birimi projesinin, güven vermemeye başlamasından kaynaklanır. Delist durumunda muhtemeldir ki, ya yasalara aykırı bir durum vardır ya da proje, yatırımcılarından fazlasıyla nemalanmaya başlamıştır. Bu tür durumlarda, borsa tarafı insiyatif kullanarak delist etme işlemini uygular.

 

 

Etiketler