2022-06-30 15:00:42 | Son Güncelleme : 2022-06-30 15:09:47

Bitcoin fiyatı kritik seviyede: Bugün 19 bin dolar seviyesinin altına geriledi!

Kripto para piyasası eski heyecanını kaybetmiş gözüküyor. Her şeye rağmen MicroStrategy şirketinin satın aldığı rekor düzeyde Bitcoin, kripto para varlığını yeniden canlandıramadı. Canlandıramadığı gibi BTC fiyatı daha düştü. Bitcoin fiyatı bugün yeniden 19 bin dolar seviyesine geriledi. Binance veya diğer büyük kripto para borsaları bu düşüşe müdahale edecek mi, hep beraber göreceğiz.

Bitcoin fiyatı kritik seviyede: Bugün 19 bin dolar seviyesinin altına geriledi!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

CoinDesk dataları baz alındığında piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi BTC, 18.914 dolara düştü. Akabinde yeniden 19.000 doları geri tırmanmak için bir miktar toparlandı. Son olarak, gün içerisinde %5 düşüşle 19.041$ seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ekosistemin farklı alanlarında , Ethereum (ETH) %9.4 düşüşle 1.018.93 dolara geriledi ve bu yıl içerisindeki %70'lere varan düşüşü gördü. Başlıca altcoinler listesinin varlıkları Cardano, Solana (SOL) ve Ripple (XRP) sırasıyla %6.5, %9.9 ve %6.1 düştü. 

Yatırımcılar artan enflasyon ve potansiyel bir durgunluk karşısında daha az riskli yatırımlara yöneldikçe, kripto para birimleri bu yıl istediği verimi bir türlü elde edemedi.

Ayrıca, kripto düzlemindeki maksimum profilli mali problemler ve kurtarmalar, endüstrinin istikrarı konusunda şüphe uyandırdı. Bu, bitcoin dahil olmak üzere kripto fiyatları üzerinde baskı yarattı. Analistler, Çarşamba günü 3AC olarak da bilinen Three Arrows Capital'in tasfiyesinin fiyatları düşürmeye devam edebileceğini söyledi.

Oanda analisti Edward Moya paylaştığı bir duyuruda, "Üç Ok Sermayesinin çöküşünün daha fazla piyasa bulaşmasını tetikleyebileceğine dair endişeler artıyor." ifadelerini kullandı.

Çeşitli analistler 20.000 doları bitcoin için önemli bir psikolojik seviye olarak kabul ediyor ve bu bandın altına gerilemesinin daha fazla düşüş anlamına gelebileceğini öngörüyor.