Tarih : 13.09.2021 - 10:16 Yorum : 0

Bitcoin yaraları saramadı: Yeniden düşüşte

Bitcoin geçen haftaki keskin düşüşün ardından yaralarını sarmaya çalışmış ama 46 bin dolar sınırının üzerine çıkamamıştı. Kripto para bu sabah yeniden yönünü aşağı çevirerek 44 bin dolar seviyesine geriledi. Analistler kripto paralardaki dalgalanmanın yatırımcılara endişe verdiğini dile getirdi.

Bitcoin yaraları saramadı: Yeniden düşüşte

Geçen hafta 52 bin doları aşarak rekor kıran Bitcoin ardından keskin düşüş yaşamış ve 43 bin doların altına gerilemişti. Kripto para bu gelişmelerin ardından hareketlerini 46 bin dolar civarında sınırlamıştı. Haftanın ilk gününde Bitcoin yönünü yeniden aşağı çevirerek 44.761 dolar seviyesine geriledi.

Analistler kripto paralarda yaşanan bu dalgalanmaların yatırımcıyı ürküttüğünü ifade etti. Öte yandan tüm dünyada kripto paralara karşı gelen düzenlemelerin de endişe oluşturduğu dile getirildi.

Ethereum da benzer şekilde yüzde 2 değer kaybederek 3 bin 206 dolara düştü.

Son 24 saatte piyasa değeri bakımından ilk 100'de yer alan kripto paraların 86'sı dolar bazında değer kaybı yaşadı.

HAREKETSİZ BITCOIN’DE REKOR

Herhangi bir şekilde bir başka cüzdana aktarılmayan Bitcoin arzında yeni bir rekor kaydedildi. Blockware analisti Will Clemente’nin paylaştığı Glassnode verisine göre, Bitcoin arzının yüzde 93’ü en az son bir aydır hareket etmedi. Rakam, bu metrikte yeni bir zirve olarak kayıtlara geçti. Tablo, Bitcoin’in yukarı yönlü gidişatını destekliyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber