Tarih : 16.07.2021 - 17:13 Yorum : 0

BofA vadeli Bitcoin işlemi sunmaya hazırlanıyor

Bank of America belirli müşterilerine Bitcoin’de vadeli işlem hizmeti sunmayı onayladı.

BofA vadeli Bitcoin işlemi sunmaya hazırlanıyor

Bank of America (BofA) belirli müşterilerine Bitcoin’de vadeli işlem hizmeti sunmayı onaylarken birkaç müşterinin halihazırda işlem gerçekleştirmiş olabileceği de belirtiliyor. CoinDesk’te yer alan haberde, işlemlerin ne zaman başladığına ya da başlayacağına dair tam tarih bilinmiyor.

BofA'nın Temmuz ayı başında kripto para piyasasını ele almak için yeni bir pazar araştırma ekibi kurduğu ve ekibi 2013 yılında bankaya katılan Alkesh Shah’ın yöneteceği söylenmişti.

Bank of America küresel araştırma başkanı Candace Browning, konuyla ilgili olarak “Kripto para birimleri ve dijital varlıklar, en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden birini oluşturuyor. Güçlü endüstri araştırma ekibimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blockchain uzmanlığımız sayesinde düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız” ifadelerini kullanmıştı.

ÇOK SAYIDA PATENTE SAHİP

BofA’nın bu hamlesi bankaların son zamanlarda kripto alanına artan ilgisiyle birlikte geliyor. Goldman Sachs ve Citigroup, geçtiğimiz aylarda zengin özel servet müşterilerine yönelik Bitcoin açma girişimlerini duyurmuşlardı.

Bununla birlikte bir dizi kripto para birimi firması kamu piyasalarına giriyor ve bu da sektördeki firmaları kapsayan araştırma talebini eninde sonunda artıracak. Bank of America, daha önce Paxos’un blockchain ödeme platformuna bağlı olduğu için kripto para birimi alanına yeni sayılmaz. Ayrıca bankanın blockchain ile ilgili düzinelerce kendi patenti de bulunuyor.

Etiketler : Bitcoin Kripto Para
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber