Tgrt Haber
01 Nisan 2024 14:28 - Güncelleme : 01 Nisan 2024 14:31

Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı: Ücret artışlarının erimesini önleyecek kalıcı refah artışı sağlayacağız

2024 Yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz genel bir değerlendirmede bulundu. Yılmaz, enflasyonla mücadelede yılın ikinci yarısında etkisinin görülmeye başlanacağını dikkat çekerek, “Yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.' dedi.

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: tgrthaber.com.tr
Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı: Ücret artışlarının erimesini önleyecek kalıcı refah artışı sağlayacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yerel seçimlerin ardından genel bir değerlendirmede bulunarak enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi.

2024 yılının ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelenin sonuçlarını belirgin olarak görülebileceğini dikkat çeken Cevdet Yılmaz, enflasyonun düşmesiyle birlikte ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacaklarını belirtti.

"YATIRIM VE ÜRETİM İLE BÜNYEMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde:

“Türkiye, Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yaraşır bir biçimde gerçekleştirmiştir. Vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz.

Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkemiz güçlü yapısını korumaktadır. Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacağız. Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.

"ENFLASYONLA MÜCADELE TEMEL ÖNCELİĞİMİZ"

Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız. Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır.”

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...