Tarih : 25.02.2015 - 10:59 Yorum : 0

Çeyrek altın 1 günde 2 lira arttı

Altın, Fed Başkanı Yellen`ın kısa zamanda faiz artırımı olmayacağını işaret etmesinin ardından sıçrama yaptı. Çeyrek 1 günde 2 lira birden yükseldi.

Çeyrek altın 1 günde 2 lira arttı

Altın, Fed Başkanı Yellen`ın kısa zamanda faiz artırımı olmayacağını işaret etmesinin ardından sıçrama yaptı. Çeyrek 1 günde 2 lira birden yükseldi. Altın, Fed Başkanı Janet Yellen'ın yakın zamanda bir faiz artırımı olabileceği olasılığını ortadan kaldırmasının ardından, gaza bastı.
ALTINA YELLEN DOPİNGİ
Altının onsu yüzde 1'in üzerinde yükselişle 1.210 doları aşarken, yurt içinde ise dün 155 liradan satılan çeyrek altın bugün 157 liradan satılıyor. 
ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN
Yellen, dün Senato Bankacılık Komitesi'ne yaptığı konuşmada, Fed'in faize ilişkin sözlü yönlendirmesinde bir değişikliğe gitmesinin, merkez bankasını sıkılaştırma konusunda belli bir zaman çizelgesine bağımlı kılmayacağını ve yakın bir zamanda faiz artırımı olmayacağını işaret etti. 
Sydney'de Ayers Alliance Securities şef yatırım yetkilisi Jonathan Barratt, "Yellen faiz artırımları için yolu gösterdi ve tüketici fiyatları endeksi ve enflasyon verilerini yakından izleyecek," dedi ve "Altın bu seviyelerde destek bulmalı" yorumunda bulundu. 

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber