• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1540
 • up
  USD
  7.4091
 • down
  EURO
  8.991
 • up
  GBP
  10.1418
 • up
  Altın
  443.361
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 10.03.2017 - 09:01 Yorum : 0

Çeyrek altın kaç lira oldu? Altın fiyatları ne kadar? | 10.03.2017 altın fiyatları

Haftanın son gününde altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın kaç lira oldu? Altın fiyatlarındaki hareketlilik sürüyor.

Çeyrek altın kaç lira oldu? Altın fiyatları ne kadar? | 10.03.2017 altın fiyatları

Kapalıçarşı'da altın fiyatları dalgalı seyrediyor. Hafta için 143 lira seviyelerine kadar düşen altın kaybını piyasalar için haftanın son gününe gelindiğinde telafi etmeyi başardı. Peki Kapalıçarşı'da çeyrek kaç lira oldu?

ALTINI OLANLAR DİKKAT! İŞTE MERAK EDİLEN ALTIN FİYATLARI

 

ALTIN 1.200 DOLARIN ALTINA İNDİ
 
Altın fiyatları, ABD`de güçlü çıkan ekonomik verilerin ardından 1,200 dolar seviyesinin altına indi
 
Altın fiyatları, olumlu çıkan ABD verilerinin diğer yatırımların getirilerinin bu yıl artacağı beklentilerini güçlendirmesinin ardından, Ekim ayından bu yana en uzun düşüş serisini gerçekleştirdi ve ons başına 1,200 doların altına düştü.
 
Altının onsu yüzde 0.3 düşüşle ons başına 1,197.70 dolara kadar inerek 31 Ocak'tan bu yana en düşük seviyesini gördükten sonra 1,198.57 dolara geldi. Metal, ABD'nin 10 yıl vadeli tahvil faizlerinin yükselişini sürdürmesi ve bunun sonucu faiz ödemesi olmayan yatırım araçlarının cazibesini azaltması ile birlikte haftanın her günü aşağı yönde hareket etti ve haftayı yüzde 2.9'luk kayıpla geçmeye yöneldi.
 
Altın, aralarına Fed Başkanı Janet Yellen'ın da olduğu Fed yetkililerimin şahin tonlu açıklamalarının bu ayki toplantıda faiz artırımına gidileceğine ilişkin beklentileri güçlendirmesinden olumsuz etkilendi. Bu hafta beklenenden daha iyi çıkan ABD özel sektör istihdam verisi de, Fed'in gelecek haftaki kritik toplantısı öncesi son önemli veri olan Cuma günkü tarım dışı istihdam verisi açıklanmadan önce, doların güçlenmesine neden oldu. Avrupa Merkez Bankası, öte yandan, büyümenin güçlenmes ile birlikte teşviği artırmayacağını kaydetti.
 
ABD'nin en büyük altın rafinerilerinden biri olan Elemental'in işlemler müdür Brad Yates, "Eğer veri beklendiği gibi güçlü çıkarsa, Fed'in daha da şahinleştiğini görebiliriz," dedi ve "Bu durum altını olumsuz etkileyebilir" şeklinde görüş bildirdi.
 
Fed, 2015 ve 2016 yıllarında birer kez faiz artırımına gittikten sonra, bu yıl bu konuda hızlanabilir. Noktasal grafik olarak adlandırılan Fed politika yapıcıların faiz artırımı sayısına ilişkin tahminlerini gösteren grafik, bu yıl üç faiz artırımını işaret ediyor. Ekonomistler ABD'de tarım dışı istihdamın düşmesini beklerken, son beş yılda Şubat ayı için projeksiyonlar hep gerçek verinin altında çıktı.
 
Spot gümüş bu hafta yüzde 5.8 düştü ve 7 Ekim'den bu yana en büyük haftalık kaybına yöneldi.
 
Platin bu hafta yüzde 3.7 düşerken, palladyum yüzde 6.3 ile Kasım 2015'ten bu yana en sert haftalık kaybına yöneldi.
 
Dünya Platin Yatırım Konseyi, 2017 yılı için platin arz açığı tahminini, otomobil sektöründeki güçlenme ile birlikte 100,000 onstan 120,000 onsa çıakrdı. Bu metal otomobillerin hava kirliliğini önleyen parçalarında kullanılıyor.

Altın fiyatları düşüşte! Altın fiyatları düşüşte! Altın fiyatları bu sabah piyasaların açılmasıyla düşüş yaşadı. Son haftalarda istikrarlı bir trend izleyen altın fiyatlarının geleceğini uzmanlar nasıl yorumluyorlar? İşte en güncel altın fiyatları...

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber