Tarih : 30.04.2021 - 09:33 Yorum : 0

Destek paketi başvuruları e-Devlet'ten yapılacak

Ticaret Bakanı Muş, esnafa ve sanatkara destek paketine başvuruların 31 Mayıs saat 23.59'a kadar yapılabileceğini duyurdu.

Destek paketi başvuruları e-Devlet'ten yapılacak

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından COVID-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar için hazırlanan destek paketine ilişkin paylaşım yaptı. Mehmet Muş, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

"Esnafımıza destek olmaya devam ediyoruz. Hayırlı olsun. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik aylık 1000 lira gelir desteğiyle, büyükşehirlerde 750 lira, diğer şehirlerde 500 lira olan kira desteği süresi 1 ay daha uzatılmıştır. Söz konusu destekler için yapılacak başvurular 31 Mayıs saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecektir.

TESKOMB aracılığıyla veya doğrudan Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkara kullandırılan kredilerin taksit ödemeleri 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenmiştir."

Esnaf ve sanatkara verilen desteklerin süresi uzatıldı Esnaf ve sanatkara verilen desteklerin süresi uzatıldı Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilen desteklerin süresi 1 ay uzatıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber