Tarih : 24.09.2021 - 10:25 Yorum : 0

Dolar kaç TL? 24 Eylül dolar kuru yeni rekorunu kırdı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrası dolar hızlıca yükselişe geçti. Önceki gün açıklanan Fed kararı da dolar üzerinde etkili oldu. Dolar fiyatı artmasıyla ''Dolar kaç TL? 24 Eylül dolar kuru ne oldu?'' soruları gündeme geldi.

Dolar kaç TL? 24 Eylül dolar kuru yeni rekorunu kırdı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz indirimi ardından dolar kuru hareketlendi. Piyasa beklentileri faizde değişiklik olmayacağı yönünde olmasına rağmen Merkez Bankası yüzde 19 olan faizi 1 puan indirerek yüzde 18 yaptı. Bu durum altın ve dolar fiyatı üzerinde etki gösterdi.

DOLAR KAÇ TL?

Uzun zamandır yatay seviyelerde yer alan dolar ve euro, Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından yükselişe geçti. Dün Merkez Bankası faiz kararı ile dolar tüm zamanların rekorunu kırarak 8,80 TL üstüne çıktı. 24 Eylül Cuma 10.40 saatlerinde dolar fiyatı 8,85 TL oldu.

Türk Lirası’nın bu gelişme ile birlikte ile geçtiğimiz günlerde değer kazanma eğilimi sergileyen gelişmekte olan ülke para birimlerinden net şekilde negatif ayrıştığı ifade edildi. Uzmanlar 8,80 seviyesinin önemli olduğunu belirtirken bir görünüm oluşması için ise dolar/TL kurunun 8,68 liranın altına inmesi gerektiğini açıkladılar.

EURO KURU NE KADAR OLDU?

Euro ise haftanın son gününde 10,29 TL ile başladı. Euro saat 10.45 itibarıyla 10,39 TL üzerinden işlem gördü.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber