Tgrt Haber
08 Şubat 2024 14:56 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 14:57

Elektrik ve doğal gaz için zam sinyali! TCMB Başkanı Karahan'dan kritik açıklama

Yılın ilk Enflasyon Raporu açıklandı. İlk kez kamuoyunun karşısına geçen TCMB Başkanı Fatih Karahan, seçim sonrası yapılması beklenen zamların enflasyona etkisine ilişkin soruyu da yanıtladı. Karahan, zam sinyalini verdi ve "Elektrik ve doğal gazda düzenleme yapılması bekleniyor. Biz, patikamızı oluştururken OVP'yi kullandık" dedi.

Elektrik ve doğal gaz için zam sinyali! TCMB Başkanı Karahan'dan kritik açıklama
Elektrik, Doğal Gaz, Tcmb, Enflasyon, Enflasyon Raporu

2024 yılının ilk çeyrekliğine ilişkin Enflasyon Raporu açıklandı. TCMB Başkanı Fatih Karahan ilk kez kameralar karşısına geçti ve enflasyon hedeflerini açıkladı. Enflasyon beklentilerinin korunduğunu söyleyen Karahan, soru-cevap bölümünde, seçim sonrası yapılması beklenen zamların enflasyona etkisine ilişkin gelen soruyu da yanıtladı.

ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ İÇİN ZAM SİNYALİ!

TCMB Başkanı Karahan, enflasyon tahminlerini yaparken birçok kalemde yaşanabilecek zamlar için projeksiyonda bulunduklarını söyledi.

Burada öne çıkan faktörün enerji fiyatları olacağını bildiren Karahan, şu ifadeleri kullandı:

"Elektrik ve doğal gazda düzenleme yapılması bekleniyor. Bu çerçevede biz, patikamızı oluştururken OVP'yi kullandık. OVP, bu sene oldukça bağlayıcı bir program. Hükümetin her kanalında sahiplenilen bir program. Orada yapılan belli varsayımlar var. Biz, onların gerçekleşeceğini düşünüyoruz ve tahminlerimizi yaparken de bu fiyatlarda bir miktar güncelleme olacağını öngördük ve bunları tahminlerimize yansıttık."

Kaynak: Ekonomim
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...