Tarih : 26.09.2021 - 11:29 Yorum : 0

Dolandırıcıların yeni yöntemi elektronik para sitesi uygulamaları

Kolay yoldan para kazanmak isteyen vatandaşların sıklıkla başvurduğu elektronik para kazanma sitelerinin uygulamaları, dolandırıcıların bir numaralı yöntemi haline geldi. Bu konudaki şikayetler her geçen gün artarken dolandırıcıların en çok tercih ettiği firmanın ise Papara Elektronik Para A.Ş. olduğu öğrenildi.

Dolandırıcıların yeni yöntemi elektronik para sitesi uygulamaları

Elektronik para mağdurlarına her gün yenileri eklenirken dolandırıcılar, artık sosyal medya üzerinden yaydıkları elektronik para sitelerinin uygulamaları ile vatandaşları hedef alıyor. En çok Papara Elektronik Para A.Ş. firmasına ait Papara uygulamasının kullanıcılarından şikayet geldiği öğrenilirken para transferi gerçekleşmeyen kullanıcılar dolandırıldıklarını anladığındaysa artık her şey için geç oluyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Papara kiralama yöntemi ile dolandırıcılar, Papara hesaplarını haftalık yüksek ücretlerle kiralamak istediklerini belirterek ele geçirdikleri hesaplar ile kara para aklama başta olmak üzere birçok illegal işlem gerçekleştiriyor. Başta Facebook ve Instagram olmak üzere birçok sosyal medya mecrası üzerinden sahte ilanlar yayımlayan dolandırıcılar, istediklerini aldıktan sonra ilanları kapatarak kayıplara karışıyor.

MÜŞTERİ GETİRENE YÜKSEK KOMİSYON VAADİ

Dolandırıcıların yaygın kullandığı bir diğer yöntem ise 'Müşteri getirene komisyon' vaadi oluyor. Bir sosyal medya ilanında, firmanın papara kiralaması yaptığını öne süren ilanda, alınan paparaların en az 6 ay süreyle kullanıldığı, 6 ayın sonunda ise hesabın sahibie teslim edildiği ve paparanın şahsi numaraya güncellendiği belirtilirken getirilen her müşteri için, hesap başı 250 TL vaadediliyor. İlanda 100 bin lira onaylı limitler için haftalık bin 750 TL, 500 bin lira onaylı limitler için ise haftalık 2 bin 250 TL para vaadedildiği bilgisi yer alıyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ HEDEF ALIYORLAR

Ek iş imkânı, oturduğun yerden para kazan, borcu olan acil paraya sıkışan herkes, ödeme garantili, Papara hesapları kiralanır gibi ilanlarla ihtiyaç sahibi vatandaşları ağına düşüren dolandırıcılar, kendilerine inananların hesap ve kimlik bilgilerini elde ettikten sonra ortadan kayboluyorlar.

Mağdurlardan bir tanesi, eşi adına Papara'da bilgi ve onayı olmadan hesap açılarak dolandırıcılık yapıldığını, bu sebeple savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirterek birçok insanı kandırıp hesaplarını kapattıklarını ve çok syaıda insanın bu konuda mağdur olduğunu dile getirdi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber