Tgrt Haber
11 Şubat 2024 06:12 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 06:13

Evlenmek isteyenlerin beklediği haber! Aile ve gençlik fonu Resmi Gazete'de... İşte başvuru şartları

Aile ve Gençlik Fonu'nun kurulmasına yönelik yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Fon'dan aile kurmak isteyen ve projelerini hayata geçirmek isteyen gençler yararlanacak. İşte aile ve gençlik fonu başvuru şartları ve tarihi...

Editör: Suat Vilgen / Kaynak: TGRT Haber
Evlenmek isteyenlerin beklediği haber! Aile ve gençlik fonu Resmi Gazete'de... İşte başvuru şartları
Aile Ve Gençlik Fonu, Başvuru Şartları

Gençlerin beklediği haber geldi. Aile ve Gençlik Fonu'nun kurulmasına ilişkin yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe gird.

GELİRLER YERALTI KAYNAKLARINDAN

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan fona petrol, doğal gaz ve maden kaynaklarından elde edilen gelirin yüzde 20'si aktarılacak. Aile ve gençlik fonu kapsamında gençlerin girişimciliğe yönelik projeleri desteklenecek, aile kurmak isteyen gençlere faizsiz kredi imkanı sunulacak.

Fonun yönetim kurulu hazine ve maliye, aile ve sosyal hizmetler, gençlik ve spor, enerji ve tabii kaynaklar ile sanayi ve teknoloji bakan yardımcılarından oluşacak. Fon kaynakları ve aktarımlarına ilişkin mali veriler her 6 ayda kamuoyu ile paylaşılacak.

Evlenmek isteyenlerin beklediği haber! Aile ve gençlik fonu Resmi Gazete'de... İşte başvuru şartları - 1. Resim

AİLE VE GENÇLİK FONU BAŞVURU ŞARTLARI VE TARİHİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu başvuru şartları konusunda dün açıklama yapmıştı. Göktaş açıklamasında, "Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Göktaş, başvuruların ise 15 Şubat'tan itibaren alınmaya başlanacağını belirtmişti.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...