2021-10-28 15:22:38

Floki coin nedir? Floki coin ne kadar oldu?

Son zamanlarda attığı tweetler ve söylediği sözlerle gündeme gelen Elon Musk’ın son olarak bahsetmiş olduğu floki coin, coin dünyasını harekete geçirdi. Yaptığı paylaşımlara son coininin floki olacağını belirtmesi üzerine, flok coin sık aratılanlar arasında yerini aldı. Peki floki coin nedir? Floki coin ne kadar oldu? İşte detaylar…

Floki coin nedir? Floki coin ne kadar oldu?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Elon Musk’ın atmış olduğu tweetlerle gündeme gelen ve coin hayranları tarafından ilgiyle takip edilen floki coin, son zamanların revaçta olan konularından biri durumunda. Özellikle shiba coin’in değer kazanmaya devam ettiği son günlerde gündeme gelen floki coin için “Floki coin nedir?” “ Floki coin ne kadar oldu?” soruları sıklıkla sorulmaya başlandı.

FLOKİ COİN NEDİR?

Floki coin, bir mem parası olarak kabul edilmeyen, Shib Inu topluluğu tarafından oluşturulmuş olan yeni bir kripto para birimi olarak biliniyor. Adını Elon Musk’ın kendi Shiba Inu’ndan alır ve aşırı deflasyonisttir. Özellikle yatırımcıları ödüllendirmek için tasarlanmış olan floki coin, her işlemde cüzdanınıza daha fazla Floki Inu parası eklenmesini sağlamaktadır.

Topluluklarına Floki Viking adını veren floki coinciler, bu ismi sahiplenirken Elon Musk’ın köpeğine de isim vermiş olan Viking karakteri Floki’nin onuruna bu ismi aldıklarını ifade ediyor. Topluluk, bir mem’in ötesinde daha çok faydaya odaklanmış durumda. Floki Inu ekibi, itibarlarını bu proje için sıraya koymuş olan Bamidele, Uniswap Detective ve PetaByte Capital gibi birkaç büyük kripto etkileyicisinden oluşuyor. Floki Inu geliştiricileri arasında $MTGY saygın ve doxxed gibi geliştiriciler de bulunuyor.

FLOKİ COİN NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Floki Inu alabilmek için iki seçenek bulunuyor. Bunlardan biri merkezi kripto borsalarından satın almak. Diğeri ise PancakeSwap ve UniSwap merkeziyetsiz kripto borsalar üzerinden satın almak olarak söylenebilir. PancakeSwap veya UniSwap üzerinden MetaMask ya da TrustWallet gibi bir cüzdan ile FLOKI satın alınabileceği gibi FLOKI listelemesi yapan kripto borsalar üzerinden de alınabiliyor.

Floki Inu (FLOKI) listelemesi yapmakta olan kripto borsalarından Gate.io üzerinden FLOKI satın alabilmek için şu yöntemler uygulanabilir:

  • Gate.io borsasındaki hesabınıza giriş yapmanız durumunda para yatırmanız gerekiyorsa hesabınıza aktarım yapmanız gerekiyor. Daha sonra Trade bölümüne gelmeniz ve bu alanda FLOKI/USDT paritesini bulmanız ve seçmeniz gerekiyor.
  • Seçiminizi gerçekleştirdikten sonra FLOKI AI (Buy FLOKI) kısmından satın almak istediğiniz kadar FLOKI Token alabilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine MetaMask ya da Trust Wallet gibi bir cüzdan hesabı ile UniSwap üzerinden de Floki Inu satın alınabiliyor. Bunların dışında aşağıdaki adımları da izleyebilirsiniz:

  • TrustWallet ya da MetaMask cüzdanınıza giriş yaptıktan sonra Ethereum (ETH) kripto para birimine ait cüzdan kodunuzu kopyalayın. Transferi yapacağınız borsa hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına ERC20 protokolü üzerinden minimum miktarı sağlamak şartıyla dilediğiniz miktarda ETH transferi yapın.
  • Transferin gerçekleşmesi durumunda DApp sekmesine gelerek UniSwap platformuna girmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan takas bölümündeki üst kısımdan ETH seçimi yapmalı ve alt kısımdan da FLOKI araması yaparak seçmelisiniz. Satın almak istediğiniz kadar Floki Inu (FLOKI) satın almalı ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklamalısınız.

FLOKI COİN NE KADAR OLDU?

Son zamanların en popüler coinlerinden biri olan Floki Coin’in güncel fiyatı ₺0.002045 TRY ve 24 saatlik işlem hacmi ise ₺352,508,713​ TRY olarak biliniyor.

FENERBAHÇE'NİN YENİ SPONSORU FLOKİ COİN

Fenerbahçe Spor Kulübü, Futbol A Takımı için sponsorlukta Floki ile anlaşma imzaladı. Anlaşma gereği sezon boyunca Fenerbahçe futbolcularının konçlarında Floki yazacak. Fenerbahçe Spor Kulübü konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Futbol A Takımımız ile kripto endüstrisinde devrim yaratmayı amaçlayan ve dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri olma yolunda ilerleyen Floki arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.
Floki bu anlaşma kapsamında Fenerbahçe Erkek Futbol Takımımızın 2021/2022 sezonu boyunca konç sponsoru oldu.
Futbol A Takımımız bu anlaşma kapsamında 2021/2022 sezonu boyunca Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayacağı karşılaşmalarda sahaya “Floki” logolu çoraplar ile çıkacak.
Hızla büyüyen 350.000'den fazla kullanıcı tabanıyla dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri olma yolunda ilerleyen Floki’ ye ailemize hoş geldin diyor; anlaşmanın her iki taraf için de başarılı bir iş birliği olmasını diliyoruz."

Etiketler