Tgrt Haber

Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 memur alımı yapacak! İşte şartlar…

21 Kasım 2023 14:44 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 14:44
Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER

Gelir İdaresi Başkanlığı yeni bir memur alım ilanını yayımladı. İlan kapsamında 81 şehirde toplam 2000 Gelir Uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylar için başvuru şartları ve tarihleri açıklandı. Gelir İdaresi Başkanlığı çatısı altında çalışmak adaylar başvurularını iletebilirler. Peki “Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 memur alımında istenen şartlar nelerdir? Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 memur alımı son başvuru tarihi ne zaman?” İşte detaylar!

Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 memur alımı yapacak! İşte şartlar…
Gi̇b, Gelir İdaresi Başkanlığı, Gelir Uzman Yardımcısı

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımında bulunacak. GİB bünyesindeki eksikliği gidermek için 81 şehirde istihdam edilmek üzere Gelir Uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylardan hem genel hem de özel şartların yerine getirilmesi isteniyor. Peki “Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 memur alımında istenen genel ve özel şartlar nelerdir?” İşte araştırılan soruların cevapları…

GİB MEMUR ALIMI BAŞVURUSUNDA ADAYLARDAN İSTENEN ŞARTLAR

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından alım yapılmakta olup Her yıl binlerce memur alımı gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda 2023 yılı GUY alımı detayları tek tek açıklandı. Bu bağlamda da GUY alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olunmaması gerekir,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir Suç Hükümlülüğü olmamak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak,
  • Bu şartlara ek olarak da özel şartlar, KPSS, yaş, eğitim, şartları da aranmaktadır. İşte diğer şartlar…
  • Gelir Uzman yardımcısı alımına başvuru için adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den A Grubu puan türünde göre KPSSP48 puan türünden en az 65 Puan almış olmak şartı bulunmaktadır.
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak gerekmektedir.
  • 01.2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) gereklidir.

GİB 2000 MEMUR ALIM BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından GUY alımı yapılacağı belirtildi. Bu ilana yapılacak olan başvurular elektronik ortamda alınacak. Bu çerçevede de başvurular kasım ayında başladı. GİB başvuruları 21 Kasım 2023 tarihi Salı günü itibari ile başladı. 30 Kasım 2023 Perşembe günü de son başvuru tarihidir.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.